پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
انتخاب یا انتصاب؟

تصمیم کادر فنی تیم‌های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟

این روزها امکان یا عدم امکان برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی احتمالی به سوال بزرگ خیلی از کشتی‌گیران مدعی تبدیل شده است.
۰
تصمیم کادر فنی تیم‌های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟
تصمیم کادر فنی تیم‌های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟
مردم‌نيوز: قرار است تا چند روز دیگر اتحادیه جهانی کشتی تصمیم نهایی خود را در مورد برگزاری مسابقات جهانی سال 2020 اعلام کند. پیش از این اعلام شده بود که این اتحادیه تصمیم به برگزاری رقابت‌های جهانی رده‌های سنی جوانان، زیر 23 سال و بزرگسالان را در فنلاند و صربستان برگزار کند.
به این ترتیب 3 تا 9 آذر ماه مسابقات جهانی امیدها در تامپره فنلاند و همچنین 14 تا 20 آذر مسابقات جوانان جهان در بلگراد صربستان و مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان نیز 22 تا 30 آذر ماه باز هم در بلگراد صربستان به عنوان زمان‌های در نظر گرفته شده برای این رقابت‌ها اعلام شد.
همچنین اتحادیه جهانی تاکید کرد که هیئت اجرایی در ماه آگوست دوباره تشکیل جلسه خواهد داد تا هرگونه تصمیمات جدید را براساس شرایط همه گیری ویروس کرونا به اطلاع جامعه کشتی برساند. با توجه به اینکه احتمال برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان بسیار زیاد است، اینکه آیا در وضعیتی که نزدیک به 6 ماه است کلیه فعالیت‌های کشتی در ایران تعطیل شده، فدراسیون کشتی ایران می‌تواند مسابقه انتخابی تیم ملی را برگزار کند، به سوال کشتی‌گیران مدعی تیم ملی تبدیل شده است.
هر چند که بر هیچ‌کس پوشیده نیست که هیچ یک کشتی‌گیران در این ایام تمرینات‌شان را تعطیل نکرده و به صورت انفرادی تمرین می‌کنند اما عدم برگزاری اردو و مسابقه در این مدت، شرایط مدعیان را در اوزان دهگانه متفاوت از قبل کرده است. چیزی که مشخص است، وقتی اصرار برای برگزاری لیگ کشتی وجود دارد و اصرار می‌شود به خاطر وضعیت معیشتی کشتی‌گیران، لیگ حتماً با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شود، به نظر انتخابی تیم ملی لااقل در برخی اوزان الزامی است.
در برخی اوزان مثل 65 و 74 و 125 کیلوگرم رقابت نزدیکی بین کشتی گیران وجود دارد و بعید به نظر می‌رسد بدون انتخابی بشود ملی پوش اعزامی به مسابقات جهانی را معرفی کرد. درحقیقت در سالی که کرونا و تصمیم جدید اتحادیه جهانی مانع از اجرای چرخه انتخابی تیم ملی شد، ترکیب تیم اعزامی به جهانی صربستان تلفیقی از انتخاب و انتصاب خواهد بود.
کد مطلب: 151252
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای