پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۳
افزایش توان موشکی مقاومت لبنان چه نتایجی در پی داشت؟

قدرت نظامی مقاومت لبنان و پر رنگ شدن سایه ترس بر اراضی اشغالی

تحولات اخیر در مرز اراضی اشغالی و لبنان به خوبی عمق هراس رژیم صهیونیستی از قدرت نظامی مقاومت لبنان را نمایان کرد.
۰
قدرت نظامی مقاومت لبنان و پر رنگ شدن سایه ترس بر اراضی اشغالی
مردم‌نيوز :
افزایش قدرت نیرو‌های مقاومت لبنان از جمله «حزب الله» به ویژه در سال‌های اخیر، به مانعی بازدارنده در برابر ماجراجویی‌ها و تجاوز‌های رژیم صهیونیستی مبدل شده است.
تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه و شهادت یکی از رزمندگان حزب الله مستقر در «دمشق»، پایتخت سوریه و اتفاقات متعاقب آن را باید جدیدترین نمونه بروز هراس و بیم رژیم صهیونیستی از قدرت و توان مقاومت خواند.
شهادت «علی کامل حسن» و بیانیه حزب الله مبنی بر تایید شهادت وی بدون اشاره به اقدامات تلافی جویانه و برنامه‌های حزب الله، موجی از هراس در رژیم صهیونیستی ایجاد کرد که سبب شد این رژیم در وهله نخست اقدام به ارسال پیامی مبنی بر بی اطلاعی از حضور این نیروی حزب الله در پایگاه مورد حمله کند.
اما سکوت حزب الله در این مورد، باز هم بر آتش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی دمید و این رژیم اقدام به مسدود کردن جاده‌های شمالی اراضی اشغالی، کاهش شمار نیرو‌ها در برخی از پایگاه برای جلوگیری از افزایش شمار تلفات بر اثر حمله احتمالی، استقرار سامانه‌های پدافند موشکی «گنبد آهنین» در مرز شمالی، آماده باش جنگنده‌های رژیم صهیونیستی و ایجاد موانع در مرز مشترک در لبنان به موازات بالا بردن سطح هشدار و آماده باش نظامی و البته افزایش نیرو کند.
اما این اقدام‌ها پایان هراس رژیم صهیونیستی نبود و این رژیم از طریق کارزار رسانه‌ای مبنی بر آغاز درگیری‌ها در مرز با لبنان تلاش کرد تا حزب الله را به عکس العمل واردارد که با بیانیه افشاگرانه حزب الله ناکام ماند.
اما دلیل این به آب و آتش زدن اسرائیل چیست؟
توانایی‌های نظامی حزب الله به اذعان تحلیلگران و کارشناسان نظامی و بین المللی، بسیار فراتر از آن چیزی است که جهان از آن اطلاع دارد؛ این توانمندی را مقام‌های صهیونیستی و آمریکایی نیز اعتراف کرده اند.
براساس گزارش‌های «فارین افرز، مرکز پژوهش‌های بین المللی و استراتژیک»، حزب الله زرادخانه گسترده‌ای از توپخانه، موشک، و موشک‎های ضد تانک و موشک ضد کشتی در اختیار دارد.
با نگاهی کوتاه به بررسی‌های انجام شده در مورد توانمندی حزب الله، به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که این گروه مقاومتی که در سال ۲۰۰۶، حدود ۱۵ هزار موشک و تعدادی خودروی دارای قابلیت حمل موشک در اختیار داشت، اکنون با ارتقا توانمندی موشکی خود، ۱۳۰ هزار پرتابه متنوع دارد.
با در نظر داشتن این اطلاعات می‌توان اکنون به استیصال رژیم صهیونیستی و تلاش برای خروج از برزخ انتظار پاسخ حزب الله به خوبی پی برد.افزایش توان موشکی مقاومت لبنان چه نتایجی در پی داشت؟
مشروعیت بین المللی دفاع نظامی مقاومت لبنان در برابر زیاده خواهی و تجاور‌های مکرر رژیم صهیونیستی به خاک لبنان، مهم‌ترین دستاوردی است که افزایش توان موشکی مقاومت لبنان در پی داشت.
اما در مورد نتایج افزایش توان موشکی مقاومت لبنان به شکل کلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- تحمیل قوانین جدید درگیری به رژیم صهیونیستی
- مشروعیت یافتن دفاع نظامی مقاومت لبنان از خاک این کشور
- ایجاد موازنه جدید نظامی با رژیم صهیونیستی
- افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت لبنان و محدود شدن اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیست
- کاهش شمار تلفات غیرنظامیان لبنانی
- آشکار شدن بیهودگی حضور نیرو‌های یونیفل
- کسب موفقیت‌های مکرر در برابر زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی
باید توجه داشت که مقام‌های صهیونیست اذعان دارند که تنها «حزب الله»، بزرگ‌ترین گروه مقاومتی لبنان، حدود ۱۵۰ هزار موشک دارد که می‌توانند تقریبا هر نقطه‌ای از اراضی اشغالی را هدف قرار دهند.
 
کد مطلب: 151276
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای