جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۹

ضرورت تشکیل جبهه ضد نظم نوین جهانی مورد نظر آمریکا

ایدئولوژی و رژیمی که برای رسیدن مطلق به حکومتی تمامیت‌خواه برای سلطه بر همه دنیا، سال‌هاست تلاش می‌کند، رژیم سیاسی لیبرالی است که در آمریکا حاکم است که در این هدف کشور‌های همسو با ایالات متحده از آن تبعیت می‌کنند.
۰
ضرورت تشکیل جبهه ضد نظم نوین جهانی مورد نظر آمریکا
مردم‌نيوز:
تعریفی که از نظم نوین جهانی ارائه شده این است؛ «به پیدایش حکومتی تمامیت‌خواه برای سلطه بر همه دنیا گفته می‌شود.»
ایدئولوژی و رژیمی که برای رسیدن مطلق به این خواسته، سال‌هاست تلاش می‌کند، رژیم سیاسی لیبرالی است که در آمریکا حاکم است که در این هدف کشور‌های همسو با واشنگتن از آن تبعیت می‌کنند.
نظم نوین جهانی که تعریف کوتاهی از آن گفته شد، در پی سلطه کامل بر کل جهان بر اساس تفکرات سیاست‌های لیبرالی است؛ تفکر لیبرالی تنها در سرمایه داری و اقتصاد خلاصه نمی‌شود، بلکه این تفکر بر روی مؤلفه‌های دیگری، چون اشاعه لیبرالیزاسیون فرهنگی، سیاسی و مذهبی نیز تمرکز دارد، اما در ابتدا سعی دارد با سیاست‌های لیبرالی سرمایه داری اقتصادی، کشور‌ها و جوامع را به خود وابسته کرده و آنگاه از سیاست لیبرال فرهنگی، مذهبی و سیاسی نیز بر افکار عمومی مردم دیگر جوامع تأثیر بگذارد.
اساس نظم نوین جهانی ابتدا بر «بی نظمی، آشفتگی، اغتشاش و جنگ» بنا نهاده می‌شود.
به سیاست آمریکا نگاهی بیندازیم، دقیقاً می‌توان سیاست‌هایی که نیازمند ایجاد نظم نوین جهانی است، مشاهده کرد.
جنگ‌هایی که آمریکا در طول سالیان گذشته تاکنون در دنیا به پا کرده، دخالت‌های مستقیم و غیر مستقیم در امور داخلی دیگر کشورها، برنامه ریزی برای کودتا در راستای سرنگونی حکومت‌هایی که با سیاست‌های واشنگتن در تضاد هستند، وضع تحریم‌های شدید اقتصادی و بسیاری از ابزار‌های دیگر که نظام حاکم بر آمریکا برای رسیدن به نظم نوین جهانی که همان سلطه بر کل جهان است، همه در این چارچوب انجام می‌شود.
هر چند تاکنون آمریکا با توجه به هزینه‌های سنگینی که خود متقبل شده و هزینه‌هایی که به بسیاری از کشور‌های دنیا تحمیل کرده، نتوانسته به هدف ایجاد نظم نوین جهانی به طور کامل و مطلق دست یابد، اما همچنان برای آن برنامه ریزی، توطئه و دسیسه می‌کند.
در این راه تقابل‌ها و تضاد‌هایی وجود دارد که باعث شده سرعت روند پیشروی سیاست نظم نوین جهانی بر اساس تفکر لیبرالی، کاسته شود.
دولت‌ها، جوامع و کشور‌هایی در دنیا هستند که با نظم نوین جهانی تحمیل شده در تضادند، چرا که با روش‌های سیاسی آنها برای مدیریت کشور مغایرت دارد، مشکل اساسی برای نظم نوین جهانی همینجاست، اگر می‌بینیم، آمریکا و حتی اروپا با چین، روسیه، ایران و برخی دیگر از کشور‌های دنیا در تقابل و تضاد قرار گرفته‌اند، به خاطر آن است که این کشور‌ها و جوامع نمی‌خواهند در نظم نوین جهانی دیکته شده آمریکا هضم شوند به همین خاطر آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند تا آن‌ها را وادار به تبعیت کنند و در طراحی خود افکار عمومی جهان را علیه آن‌ها بسیج کنند که این کشور‌ها غیر عادی هستند و باید نرمال شوند.
نرمالیزاسیونی که در طراحی‌های آمریکا و به واقع نظام لیبرالی برنامه ریزی شده است، علیه کشور‌هایی بکار می‌رود که خود را مقابل نظم نوین جهانی آمریکا قرار داده‌اند.
اما اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا نظریه‌هایی نیز مطرح می‌شود بر این اساس که کووید ۱۹ خود ابزاری برای تحمیل نظم نوین جهانی است.
برخی تحلیلگران در دنیا اعتقاد دارند که نخبگان بین‌المللی که پشت پرده، سیاست‌هایی را اعمال و تحمیل می‌کنند، با ساخت و شایع کردن ویروس کرونا، دنیا را درگیر کرده و یک آشفتگی جهانی را شکل داده‌اند که حتی اگر در این میان جوامع خود نیز دچار این آشفتگی شود، برای حفظ نظام لیبرالی مفید است.
 
البته اینکه یک پایگاه محرمانه‌ای از نخبگان بین‌المللی که ترکیب آنها را افرادی از جوامع غربی تشکیل می‌دهند و در برنامه ریزی‌های خود فهرستی از اقداماتی که باید در سطح جهان انجام دهند در دست دارند و در حال دسیسه‌چینی برای حاکمیت بر جهان از طریق یک حکومت جهانی اقتدارگرا و قدرت‌طلب هستند؛ نظریه نیست بلکه واقعیتی است که وجود دارد.
از دیدگاه برخی تحلیلگران، ویروس کرونا برای تضعیف و نابودی برخی کشور‌هایی که در ریل نظم نوین جهانی قرار ندارند طرح ریزی شده است، در چنین سیاستی، اگر‌ «تر و خشک» با هم بسوزند برای نظام لیبرالی اهمیتی ندارد، تنها هدف برای آنها مهم است و هدف نیز نابودی نظامات و جوامعی است که نمی‌خواهند تن به نظم نوین جهانی آمریکا بدهند.
اما در این میان هستند نخبگان، کارشناسان و آینده پژوهانی که اعتقاد دارند، اپیدمی و پاندمی ویروس کرونا در جهان کشور‌های مروج و تحمیل کننده نظم نوین جهانی را ساقط خواهد کرد.
ادله آنها نیز اوضاع به هم ریخته و آشفته‌ای است که اکنون در آمریکا و رژیم صهیونیستی دیده می‌شود؛ این نظریه نیز قابل توجه است.
این احتمال بسیار قوی وجود دارد که در جریان تحمیل نظم نوین جهانی که در واقع بی نظمی و آشفتگی است، رژیم‌هایی که به دروغ و فریب خود را مصلح دنیا جا می‌زنند، تحت تأثیر کرده‌های خود قرار گیرند و شاکله آنها فرو بریزد.
تصور اینکه سیاست مداران پس و پیش پرده نظم نوین جهانی در این آشفتگی دنیا، بخواهند برای پایان آن اقدامی انجام دهند و در صورت دستیابی به داروی درمان ویروس کرونا یا واکسن آن، در اختیار مردم جهان قرار دهند، یک خیال واهی است.
در این بلبشوی جهانی که همه گیر است، چه باید کرد؟
تنها راه ادامه ضدیت با نظام لیبرالی است که قصد دارد به زور تفکرات خود را در قالب نظم نوین جهانی به دنیا تحمیل کند و در این راه همکاری گسترده و عمیق کشور‌های همسو را می‌طلبد تا بتوانند با همکاری یکدیگر، نه تنها به دارو و واکسن ویروس کرونا دست یابند بلکه با گسترش عمیق مناسبات خود، آشفتگی تحمیل شده را از جوامع و کشور‌های همسو دور کنند و باعث شوند رژیم‌های لیبرالی در شرایط بحرانی تری قرار گیرند تا به سرنگونی کشیده شوند.
باید هوشیاری در جبهه ضد نظم نوین جهانی بالا رود تا فریب آمریکا را نخورد.
 
کد مطلب: 151301
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای