شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۵
عراق|الکاظمی:

به آمریکا گفتیم به حضور نظامی شما نیازی نداریم/ انتخابات ۶ ژوئن ۲۰۲۱ برگزار می‌شود

نخست وزیر عراق تاکید کرد ما به طرف آمریکایی گفتیم به حضور نظامی شما نیازی نداریم و تنها بر آموزش و اقتصاد در ارتباط با شما تمرکز می‌کنیم.
۰
به آمریکا گفتیم به حضور نظامی شما نیازی نداریم/ انتخابات ۶ ژوئن ۲۰۲۱ برگزار می‌شود
مردم‌نيوز:
به نقل از پایگاه خبری بغداد تودی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امشب در سخنانی، عید سعید قربان را به ملت عراق تبریک گفت.
الکاظمی در خصوص حضور نظامیان تروریست آمریکا گفت به طرف آمریکایی گفتیم که عراق نیازی به حضور نظامی کشورتان ندارد و در مقابل، ما سعی می کنیم بر دو حوزه اقتصاد و اموزش تمرکز کنیم.‎
وی به تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام اشاره کرد و گفت : ششم ژوئن 2021 زمان برگزاری انتخابات زودهنگام است .
الکاظمی گفت ما عراق را از هرج و مرج نزاعات و سلاح افسارگسیخته خارج خواهیم کرد.
الکاظمی در ادامه افزود : اختلافاتی در داخل عراق و خارج از مرزهای آن وجود دارد که به شدت امنیت کشور را به خطر می اندازد.
وی تصریح کرد: سعی می کنیم تا به زودی برنامه اصلاحاتی خود در راستای بهبود اوضاع اقتصادی و صنعتی کشور را به منظور احیاء هر چه سریع تر اقتصاد عراق ارائه کنیم. بدون شک مشکلات بدون بازگشت دوباره تمامیت ارضی و حاکمیت عراق حل نخواهد شد.‎
نخست وزیر عراق اظهار داشت : دست به اصلاحات اداری کارامدی زده ایم و با تمامی راه حل های زودگذر و فصلی مخالفت کردیم علاوه براین، تمامی مجوزهای اقتصادی و سرمایه گذاری تعلق یافته به تاجران و همچنین علت پروژه های تعطیل شده را به دقت بررسی کردیم.
وی افزود : (طی سال های گذشته) با معضلات امنیتی و همچنین تلاش هایی برای به بن بست کشاندن عراق در عرصه بین المللی و منطقه ای روبرو شدیم و تمایل داریم هرچه زودتر مرحله نخست از سلسله گفتگوهای استراتژیک با ایالات متحده آمریکا را به نتیجه برسانیم.
الکاظمی گفت با تمام توان مان در تلاش هستیم تا مجرمان و مقصران حاضر در تظاهرات اخیر در عراق را به دست دادگاه و قانون بسپاریم و حق و حقوق قربانیان را بازستانیم. در این راستا از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.
وی در پایان از حمایت خود و دولت عراق از تمامی احزاب رقیب در انتخابات خبر داد.
 
کد مطلب: 151395
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای