شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵

ترامپ بدون ماسک به فلوریدا رفت

نگرانی از دست رفتن ایالت کلیدی فلوریدا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ سبب شد تا ترامپ در میانه شیوع گسترده کرونا و خطر طوفان به این ایالت سفر کند.
۰
ترامپ بدون ماسک به فلوریدا رفت
مردم‌نيوز:
«دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا و نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری این کشور، روز شنبه، ۱۱ مرداد، در میانه شیوع گسترده بیماری «کرونا» در ایالت «فلوریدا»، که به عنوان کانون این بیماری در آمریکا شناخته می‌شود، برای برگزاری تجمعی انتخاباتی وارد این ایالت شد.
به گزارش «اِی بی سی نیوز»، «ترامپ» که ایالت فلوریدا برای وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، ایالتی کلیدی محسوب می‌شود، بامداد امروز به این ایالت کرونازده و مواجه با خطر طوفان سفر کرد.
وی در جمع هواداران خود در فرودگاه بین المللی «تمپا» به موضوع‌هایی مانند ناکارآمدی شهرداران دموکرات برای کنترل و مبارزه با جرائم و لغو مجازات عامل بمبگذاری رقابت ماراتن ۲۰۱۳ در «بوستون» پرداخت.
رییس جمهور آمریکا در این سخنان مجددا انگشت اتهام خود را به سوی «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ گرفته و لغو مجازات عامل بمبگذاری را نتیجه رویکرد وی خوانده و گفت «اگر بایدن در انتخابات پیروز شود، آشوب و خونریزی گسترش پیدا کرده و جای امنی باقی نخواهد ماند؛ امنیت، صلح و عدالت نیز دیگر وجود نخواهد داشت.»
وی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن طرح اتهام مجدد علیه چین در مورد بیماری کرونا، مدعی رابطه نزدیک بایدن و چین شد.
 
از دیگر موضوعاتی که ترامپ در این تجمع انتخاباتی به آنها پرداخت، می‌توان به و تروریست خواندن معترضان، مخالفت با کاهش بودجه پلیس، تلاش دموکرات‌ها برای به تعطیلی کشاندن آمریکا، شیوع کرونا، طوفان «ایسایاس»، ادامه ساخت دیوار مرزی با مکزیک و برنامه مراقبت‌های بهداشتی مورد نظرش در دولت بعدی اشاره کرد.
تصاویر منتشر شده از این تجمع، نشان دهنده بی توجهی به اقدام‌های مقابله‌ای با کرونا اعم از رعایت فاصله اجتماعی و پوشیدن ماسک از سوی مردم و مسئولان آمریکایی است.
ایالت فلوریدا، ایالتی کلیدی برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که در سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار می‌شود، است.
ترامپ در سال ۲۰۱۶ با اختلاف ۱.۲ درصدی در این ایالت از «هیلاری کلینتون» پیشی گرفت اما براساس نظرسنجی‌های جدید، وی اکنون در این ایالت از بایدن عقب مانده است.
 
کد مطلب: 151412
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای