شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۰
لبنان|

میشل عون: به دفاع از کشور و حاکمیتمان پایبندیم/ تا زمان نجات لبنان تسلیم نمی‌شوم

رئیس‌جمهور لبنان به‌مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس ارتش این کشور طی سخنانی بر لزوم دفاع از زمین و حاکمیت لبنان تأکید و اعلام کرد که تا زمان نجات کشور از پای نخواهد نشست.
۰
میشل عون: به دفاع از کشور و حاکمیتمان پایبندیم/ تا زمان نجات لبنان تسلیم نمی‌شوم
مردم‌نيوز:
به نقل از شبکه المنار «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در سخنان خود به‌مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس ارتش این کشور گفت: ارتش ما در این سالها با امکانات محدود٬ پیروزی‌ها و دستاوردهای بزرگی رقم زده است. ارتش ما همواره در جنگ‌ها مقابله و درگیری‌های داخلی را خنثی کرده است و با وجود اینکه در معرض انواع فشارها و باج‌خواهی‌ها قرار داشت وفاداری به ملت یک اصل برای آن بود.
میشل عون ابراز کرد: تجربه‌های دردناک به ما آموخته که ارتش قلب کشور است و اگر نبض آن نتپد٬ هیچ چیز در کشور باقی نمی‌ماند. ارتش همچنین یک امید و دژ محکم برای همه لبنانی‌هاست.
رئیس جمهوری لبنان خطاب به افسرانی که در آستانه فارغ‌التحصیل شدن هستند اظهار داشت: شما امروز مرحله‌ای از زندگی‌تان را به پایان می‌رسانید که در آن انواع آموزش‌ها و فنون جنگی را برای دفاع از وطن و ملت خود آموخته‌اید تا به مرحله اجرایی و زندگی واقعی نظامی‌تان برسید.
وی در ادامه سخنان خود افزود: امروز لبنان گرفتار جنگی بالاتر از جنگ‌های نظامی است؛ زیرا این جنگ آینده و معیشت فرزندان لبنان را مورد هدف قرار داده است و همه تحت فشار بحران اقتصادی و مالی هستند.

میشل عون دشمنان لبنان را در این جنگ به‌شکل زیر طبقه‌بندی کرد:
ــ دشمن اول لبنانی‌ها فساد در مؤسسات و میان برخی از مسئولان است. ریشه‌کنی فساد در کشور اکنون هرچند کند اما با ثبات در حال انجام است.
ــ دشمن دوم لبنان کسانی هستند که برای انباشته کردن سودهای خود٬ معیشت شهروندان را بازیچه خود قرار داده‌اند.
ــ دشمن سوم کسانی هستند که برای جمع‌‌آوری پول در آسیب زدن به ارز ملی سهیم بوده‌اند.
ــ و دشمن چهارم لبنان کسانی هستند که برای ناامید کردن مردم و ایجاد روحیه تسلیم شروع به شایعه‌پراکنی می‌کنند و نیز کسانی که کشورهای جهان را علیه کشور و مردم تحریک می‌کنند و در تلاش برای جلوگیری از کمک‌های آنها به کشورشان هستند.
وی همچنین یادآور شد: دشمن مخفی به‌شکل ویروس وجود دارد که به بشریت حمله کرده است و همواره قربانیانی می‌گیرد و اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده٬ است لبنان نیز در این حمله آسیب دیده و قربانیانی به‌جا گذاشته است. این حمله منجر به بحران اقتصادی شدید در کشور و مانع از دیدار ما با یکدیگر شده است.
رئیس جمهوری لبنان ادامه داد: من فرزند مدرسه نظامی هستم و آموخته‌ام که تسلیم شدن ممنوع است٬ یاد گرفته‌ام برای پیدا کردن راه، صخره‌ها را باید سوراخ کنیم٬ یاد گرفتم که برای نجات یک زخمی باید میان مین‌ها حرکت کنیم. امروز کشور ما زخمی است و من به شما قول می‌دهم که میان مین‌ها باقی بمانم و به حفاری در صخره‌ها ادامه دهم تا راه نجاتی پیدا کنم٬ به شما تأکید می‌کنم که تسلیم شدن جایی در زندگی من ندارد.
عون از سوی دیگر تأکید کرد: اسرائیل بارها قطعنامه 1701 را نقض کرده است و به تجاوزات خود ضد لبنان ادامه می‌دهد. ما به این قطعنامه و حل امور تحت نظارت سازمان ملل متعهد هستیم؛ اما موظفیم که از خودمان و زمین و آب‌ها و حاکمیت‌مان دفاع کنیم و جای سستی در این زمینه وجود ندارد.
 
کد مطلب: 151477
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای