يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۳

اعلام آمادگی مسکو در جهت رایزنی پیرامون موضوعات پدافند موشکی

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به اتهامات غیرمنصفانه آمریکا، برای رایزنی پیرامون موضوعات پدافند موشکی با طرف آمریکایی در چارچوب گفتگو‌های استراتژیکی دوجانبه اعلام آمادگی کرد.
۰
اعلام آمادگی مسکو در جهت رایزنی پیرامون موضوعات پدافند موشکی
مردم‌نيوز:
وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای و غیرمنصفانه خواندن اتهامات ایالات متحده آمریکا به مسکو و چین در راستای عرصه پدافند موشکی، مدعی شد که آمریکا بصورت کاملا هدفمند اقدام به انتشار اطلاعات نادرست می‌کند و قصد آن بی اعتبار کردن کشور روسیه است.
از سوی دیگر طبق اعلام برخی رسانه‌های روسیه، گزارشی از سوی پنتاگون منتشر شده است که در آن گفته شده که پدافند موشکی از اجزای رقابت بین قدرت‌های بزرگ شده است و از این رو روسیه و چین نیز سیستم‌های جدید و پیشرفته پدافند موشکی خود در رابطه با رقابت با ایالات متحده آمریکا طراحی می‌کنند که این مساله تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شود.
وزارت خارجه روسیه نیز در واکنش به این گزارش، اعلام کرد؛ کاملا مشهود است که ایالات متحده آمریکا قصد دارد تا مقاصد خصومت جویانه را این بار در عرصه پدافند موشکی به روسیه نسبت دهند و از سوی دیگر مسکو بار‌ها و بار‌ها نگرانی خود را از اقدامات یکجانبه و نامحدود ایالات متحده آمریکا در عرصه استقرار اجزای پدافند موشکی اعلام کرده است.
این بیانیه می‌افزاید؛ پس از فسخ قرارداد دوجانبه منع تسلیحات پدافند هسته‌ای از سوی ایالات متحده آمریکا، روسیه بار‌ها پیشنهاداتی با هدف کاهش عوامل تنش آفرین و برقراری تعاملات در عرصه پدافند موشکی را ارائه داده است.
روسیه در این بیانیه با اعلام این موضوع که؛ بار دیگر از واشنگتن درخواست می‌کنیم تا موضع مسئولانه‌ای را در این جهت اتخاذ کند و با دیدی منتقدانه به طرح‌های ارایه شده خود در عرصه پدافند موشکی که امنیت آمریکا و متحدانش را تامین نمی‌کند، نگاه کند.
 
بیانیه فوق در پایان با اشاره به اینکه جهان در شرایط کنونی بیش از هر زمان و شرایط دیگری نیاز به همکاری در عرصه تامین امنیت و نه رقابت که مورد نظر دولت آمریکاست دارد، از اعلام آمادگی خود پیرامون گفتگو پیرامون موضوعات پدافند موشکی با طرف آمریکایی در چارچوب گفتگو‌های استراتژیکی دوجانبه آمادگی داریم.
 
کد مطلب: 151618
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای