يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۹

خلف وعده مسئولین در حق کارگران

فرامرز توفیقی نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص تاخیر در تصویب افزایش حق مسکن کارگران اظهار کرد: نمایندگان کارگری با توجه به طولانی شدن زمان تصویب افزایش حق مسکن کارگران به شدت برآشفته اند چرا که این تاخیر مغایر با وعده دادن در دین اسلام و عرف کار‌های اداری است.
۱
۰
خلف وعده مسئولین در حق کارگران
مردم‌نيوز:در زمان امضای مصوبه افزایش حق مسکن وزیر کار و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد و سرپرست وزارت صنعت و معدن حضور داشتند و قول تصویب این مصوبه در اسرع وقت را دادند، اما هنوز افزایش حق مسکن کارگران تصویب نشده است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به خلف وعده مسئولین در زمینه افزایش حق مسکن کارگران گفت: با توجه به حضور وزیران کلیدی در امضای مصوبه شورای عالی کار جای سوال دارد که چرا هنوز این مصوبه به تصویب هیئت وزیران نرسیده است.

توفیقی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره معیشت گفت: در شرایط فعی و با تاکیدات مقام معظم رهبری دیگر جایی برای تعلل در تصویب افزایش حق مسکن کارگران باقی نمی‌ماند.

وی از سکوت نمایندگان مجلس جدید نیز انتقاد کرد و گفت: انتظار ما این بود که نمایندگان مجلس پس از شروع به کار و انتخاب کارگروه‌های طرحی را مصوب کنند که حق مسکن نیز مانند مابقی مولفه‌های تاثیر گذار در حقوق کارگران به هیئت دولت ارجاع نشود و زمانی که شورای عالی کار مصوب می‌کند قابلیت اجرا داشته باشد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد: باتوجه به اینکه این مصوبه مربوط به دستمزد ۹۹ است باید از ابتدای سال جاری لحاظ شود و اگر از هر زمان دیگری لحاظ شود با اصول ILO مغایرت دارد چرا که در مصوبه افزایش حق مسکن از سوی شورای عالی کار زمان اجرا تعیین نشده است.
کد مطلب: 151649
مرجع : اقتصادقطعه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
کجایند مسئولین قضایی که باد به غبغب میانداختند که پیگیریهای ما،موجب شدتا دولت مجبورشود حقوق کارگران رو مجددا افزایش بده!! البته افزایش حقوق که نبوده و فقط آیتم های دستمزد جابجا شدوبه دروغ اشعار میداشتندکه دستمزدافزایش داشته!!الان چرا نسبت به عدم تصویب حق مسکن کارگران دردولت، اعتراض نمیکنند.
چند رسانه ای