سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
زنگنه:

ظرفیت تولید پارس جنوبی افزایش یافته است/در شرایط تحریم همه ارکان نظام باید یکپارچه عمل کنند

وزیر نفت گفت:یک جنگ تمام عیار اقتصادی از سوی آمریکا و صهیونیست‌ها با همکاری منافقین و دیگر متحدان‌شان بر ملت ایران تحمیل شد و تلاش می‌کنند دائم بر ابعاد آن بیفزایند.
۰
ظرفیت تولید پارس جنوبی افزایش یافته است/در شرایط تحریم همه ارکان نظام باید یکپارچه عمل کنند
مردم‌نيوز:
بیژن زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی امروز(سه شنبه 25 شهریور) مجلس شورای اسلامی و در جریان ارائه گزارش عملکرد وزارت نفت و برنامه های توسعه این وزارتخانه،گفت: یک جنگ تمام عیار اقتصادی از سوی آمریکا و صهیونیست‌ها با همکاری منافقین و دیگر متحدان‌شان بر ملت ایران تحمیل شد و تلاش می‌کنند دائم بر ابعاد آن بیفزایند. در این شرایط لازم است همه ارکان نظام با هم اندیشی به صورت یکپارچه عمل کنند.

وی با بیان اینکه  ضرورت دارد تا مثل دوران دفاع مقدس همه ارکان نظام از دولت و مجلس و دیگر قوا به صورت هم اندیشی و به صورت یکپارچه عمل کنند،افزود: افزایش ظرفیت تولید از میادین مشترک نفت و گاز، دوری از خام فروشی، توسعه گازرسانی، افزایش صادرات گاز، حمایت از ساخت داخل و شرکت های دانش بنیان و مقابله با تحریم های نفتی از جمله برنامه های در دستور کار ما بوده و آن را ادامه می دهیم.
وزیر نفت تصریح کرد:  ‌از نظر افزایش ظرفیت  ما میدان‌های نفتی مشترک را اولویت‌بندی کردیم و به همه تحریم‌ها پرداخته‌ایم اما مهمترین میدان‌ها در دو بخش میدان‌های غرب کارون و میدان پارس جنوبی است؛ در این مدت 7 سال میدان‌های غرب کارون تولیدش از 70هزار بشکه به 400 هزار بشکه در روز رسیده است و اکنون در این زمینه ما از همسایگان خود عقب نیستیم.
زنگنه متذکر شد: در سال 84 تولید ما در پارس جنوبی 140 میلیون متر مکعب بود که در سال 92 به 280 میلیون منتر مکعب رسید و امسال به 700 میلیون متر مکعب رسیده است که این آمار نشان دهنده آن است که ظرفیت تولید پارس جنوبی افزایش یافته است.
 
کد مطلب: 156398
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای