سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

فریدون عباسی:وزیر نفت ابهام‌های قرارداد‌های نفتی را برطرف کند

رئیس کمیسیون انرژی گفت: آقای زنگنه با وزرای قبلی نفت جلساتی را در مجلس برای حل ابهام‌های قرارداد‌هایی مانند کرسنت و توتال برگزار کند.
۰
فریدون عباسی:وزیر نفت ابهام‌های قرارداد‌های نفتی را برطرف کند
مردم‌نيوز: فریدون عباسی دوانی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه، ۲۵ شهریور) در صحن علنی خطاب به وزیر نفت گفت: توصیه می‌کنم با توجه به شرایط کشور و اهمیت صنعت نفت و صرف وقت بیشتر، آقای زنگنه دستور دهند توضیحات قانع کننده و بیشتری از سوی مسئولان به نمایندگان ارائه شود.

او ادامه داد: ابهام‌های زیادی درباره قرارداد‌های کرسنت، توتال و غیره وجود دارد که راه حل موجود برای رفع ابهام قراردادهای نفتی این است که با وزرای نفتی قبلی در مدت یکسال آینده نشست‌هایی در مجلس برگزار و ابهامات رفع شود.

نماینده مجلس یازدهم با تأکید بر صرف وقت بیشتر برای ساماندهی کارکنان وزارت نفت و شرکت‌های تابع گفت: باید نظام حقوق و دستمزد جامع در این وزاتخانه تدوین شود و نیرو‌های انسانی ماهر تربیت شوند.

عباسی تصریح کرد: در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر با سازمان فنی و حرفه‌ای تعامل داشته باشید. رشته‌های تخصصی و جدید دانشگاه صنعت نفت، تدوین کتب و تبدیل این دانشگاه به جبران کننده کاستی‌ها می‌تواند به پیشرفت حوزه نفت کمک کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: از مدیریت فردی باید دوری کرد و لازم است از دخالت‌های سیاسی در برنامه‌های وزارت نفت جلوگیری شود.

او افزود: باید از اندیشکده‌های فعال برای ترسیم آینده انرژی کشور استفاده کنیم تا در حوزه انرژی انسجام مدیریتی رخ دهد؛ در نتیجه شما، آقای زنگنه با وزیر کشور و وزیر صمت انسجام داشته باشید.

نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: در استان‌های نفتی مدیران این صنعت با مدیران استانی انسجام کافی ندارند و به مسئولان حوزه نفت اختیار‌های بیشتری برای مسائل اجتماعی آن مناطق دهید.

عباسی تأکید کرد: انسجام مسئولیت اجتماعی از سوی وزارت نفت و برنامه‌ریزی برای آن لازم است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: با همفکری وزارت نفت و مجلس برنامه هفتم توسعه می‌تواند به اجرا نزدیک‌تر شود و آنچه امروز در صنعت نفت شاهدیم نتیجه گذشته است.
کد مطلب: 156411
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای