سوال عجیب حامد لک از داوود فنایی؛ کدام سمت بپرم؟

طرفداری , 1 مهر 1399 ساعت 14:51

سوالی که حامد لک در دقیقه 57 از داوود فنایی پرسید، انتقادات زیادی را متوجه مربی دروازه بان های پرسپولیس کرده است


مردم نیوز: به نظر می رسد داوود فنایی کمتر به نقش آنالیز در صحنه های پنالتی اعتقاد دارد. موضوعی که در صحنه گل تیم الدحیل به پرسپولیس کاملا مشخص است.
به گزارش طرفداری، این یک واقعیت است که ضربات پنالتی در مسابقات فوتبال نقش تعیین کننده ‌ای دارند و بی‌ توجهی به آن ها باعث شده خیلی از تیم‌ ها تاوان سختی از این بابت بدهند. در همین فوتبال ایران اگر پنالتی‌های حساسی که علی کریمی و فرشید اسماعیلی و همین طور احمد نورالهی و اوساگونا در دربی‌های اخیر از دست دادند را در نظر بگیریم ، به خودی خود نقش پررنگ این ضربات در تعیین قهرمان یک فصل رقابت‌ها را هم می‌شود فهمید. در فوتبال دنیا هم این امر بدیهی است که مربیان دروازه بانی آیتم های مختلفی را برای مهار پنالتی در نظر گرفته و پیش از دیدار با هر تیم با شناخت پنالتی زن های شناخته شده حریف و آنالیز پنالتی هایی که قبلا زده اند، به دروازه بان تیم راهکارهایی را برای مهار پنالتی ارائه می دهند و حداقل با مرور پنج پنالتی قبلی پنالتی زن های اول و دوم تیم حریف، در نازلترین سطح آنالیز، به دروازه بان خود تفهیم می کنند که بازیکن حریف تمایل دارد پنالتی خود را به کدام سمت بزند.
اتفاقی که در بازی دیشب پرسپولیس و الدحیل رخ داد در نوع خودش عجیب بود. داور مسابقه یک صحنه کاملا مشکوک که به نظر می رسید بیرون از محوطه جریمه رخ داد را خطای پنالتی به نفع الدحیل اعلام کرد. صحنه ای که با اعتراض سرخ پوشان همراه بود. در همین گیر و دار اعتراضات و رسیدگی کادر پزشکی الدحیل به بازیکن مصدوم شان، حامد لک از فاصله ای دور و از روی خط دروازه با ایما و اشاره از داوود فنایی سوال می کند که چه کند و به کدام سمت خیز بردارد؟
پنالتی هم زده می شود و اتفاق عجیبی رخ نمی دهد. پنالتی تبدیل به گل می شود. اما موضوعی که بیشتر از پنالتی مشکوک داور و بازی عصبی شجاع خلیل زاده در بازی دیشب توی چشم می زند، به همین اتفاق مربوط می شد. اتفاقی که نشان می دهد جایگاه آنالیز رقبا برای دروازه بان های پرسپولیس چقدر نازل بوده و بی شک هیچ توجهی به آن نمی شود.
داوود فنایی که چند سالی است با یحیی گل محمدی همکاری می کند، بی شک وظیفه سختی در پرسپولیس دارد و باید بداند با تمرین و ممارست و به ویژه آنالیز مهاجمین حریف می تواند کاری کند تا شاگردانش در دقیقه 90 از او سوال امتحانی نپرسند. آن هم سوالی که بی تردید خود فنایی هم جوابی برای آن ندارد. راستی خود داوود فنایی می داند معز علی پنالتی هایش را به کدام سمت دروازه شلیک می کند؟ اصلا پنج پنالتی آخر این مهاجم شناخته شده فوتبال آسیا را دیده است؟
به هر روی اتفاقی که در دقیقه 57 بازی رخ داد، بازتاب فراوانی داشت و انتقادهای زیادی را متوجه داوود فنایی کرد. انتقاداتی که شاید داوود فنایی را پس از ماه ها حضور در پرسپولیس، آن هم به عنوان مربی، متوجه این موضوع کند که برای آمادگی بیشتر دروازه بان های پرسپولیس، بیشتر از این که وقت خود را در فضای مجازی بگذراد، باید به آنالیز رقبا و مهاجمان حریف بپردازد و وقت بیشتری صرف کند تا حداقل معلمی نباشد که در دقیقه 90 از عهده یک سوال ساده شاگردش هم بر نیاید.


کد مطلب: 157253

آدرس مطلب: http://www.mardom-news.com/news/157253/سوال-عجیب-حامد-لک-داوود-فنایی-کدام-سمت-بپرم

مردم نيوز
  http://www.mardom-news.com