شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
با حضور جهانگیری؛

افتتاح فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه / ۱.۲میلیون تن به ظرفیت تولید شمش ایران اضافه شد

فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان، جمعی از اعضای کابینه و استاندار هرمزگان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس افتتاح شد.
۰
افتتاح فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه / ۱.۲میلیون تن به ظرفیت تولید شمش ایران اضافه شد
مردم‌نيوز:
فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه، با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، رئیس بنیاد مستضعفان، جمعی از اعضای کابینه و استاندار هرمزگان در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در بندرعباس، افتتاح شد.

این پروژه با سرمایه‌گذاری 311 میلیون یورو از سوی بنیاد مستضعفان، اجرایی شده است.
با بهره‌برداری از این فاز، 1.2 میلیون تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شد و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه 2.4 میلیون تن شمش فولادی رسید.
با راه‌اندازی فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش در سال جهش تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، برای نخستین بار در کشور یک خط تولید فولادی، به‌صورت کامل، به‌دست متخصصان ایرانی انجام شد.
احداث فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم فعلی این کارخانه را به دو برابر افزایش داده است و با راه‌اندازی این واحد صنعتی برای 800 نفر به‌صورت مستقیم و برای 6400 نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.
همچنین معاون اول رئیس جمهور و استاندار هرمزگان، به‌همراه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و رییس بنیاد مستضعفان از خط تولید این پروژه بازدید و در جریان ظرفیت تولید و اشتغالزایی آن قرار گرفتند.
 
کد مطلب: 157619
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای