يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸

اعتراض هایی که با ناسزا پاسخ داده شد

باخت استقلال برابر پاختاکور باعث شد عده ای از هواداران استقلال اعتراض شان به عملکرد برخی از بازیکنان را در فضای مجازی بیان کنند.
۰
اعتراض هایی که با ناسزا پاسخ داده شد
اعتراض هایی که با ناسزا پاسخ داده شد
مردم‌نيوز: شب گذشته با شکست 2-1 مقابل پاختاکور از دور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت.
به گزارش طرفداری، باخت استقلال که با حذف این تیم از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همراه بود، خشم هواداران این تیم را برانگیخت. هواداران استقلال در یک ماه گذشته، تنش های زیادی را تجربه کرده اند، استعفای فرهاد مجیدی، سرمربی تیم قبل از فینال جام حذفی و بعد از برد دربی حذفی و اختلاف شدیدش با مدیریت باشگاه، شکست مدیریت باشگاه در عملیات بازگرداندن آندره آ استراماچونی به ایران (برخی هواداران معتقدند که هیچ اراده ای برای بازگشت سرمربی ایتالیایی وجود نداشته و باشگاه فقط برای آرام کردن هواداران این قضیه را مطرح کرده است) بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی تیم و در آخر هم باخت مقابل پاختاکور که فصل را برای این تیم تهرانی به پایان رساند. هر کدام از این اتفاقات می تواند به تنهایی هواداران را عصبی کند.
در دورانی که هواداران حق حضور در استادیوم های فوتبال را ندارند و نمی توانند از نزدیک صدای اعتراضشان را به گوش مسببان این ناکامی ها برسانند، ناخودآگاه فضای هواداری از استادیوم های فوتبال به فضای مجازی منتقل می شود. فریاد های اعتراض آمیز استادیومی به پیام های خصوصی برای بازیکنانی که مقصر این ناکامی ها هستند، تبدیل می شود. اعتراض های مجازی هواداران یک تیم، امری اجتناپ ناپذیر است اما شاید اگر این محدودیت ها وجود نداشت و هواداران می توانستند در استادیوم ها حضور یابند، از شدت این حمله ها در فضای مجازی کاسته می شد.
باخت شب گذشته استقلالی ها باعث شد تا عده ای از هواداران برای بازیکنانی که عملکرد خوبی نداشته اند پیام های خصوصی بفرستند و برخی از این پیام ها با توهین و پرخاش های شدیدی از سوی بازیکنان جواب داده شد. صبح امروز هم تصاویری از پاسخ های بازیکنانی مثل آرش رضاوند و محمد دانشگر به هواداران معترض در فضای مجازی منتشر شد.

ابتدا باید به این قضیه توجه کنیم که خود بازیکنان در آن شرایط حال روحی خوبی ندارند و نباید بیش از این آن ها را شماتت کرد. اگر هوادار از شکست تیم مورد علاقه اش ناراحت و شاکی است، بازیکنی در این شکست حضور داشته، فشاری چند برابری را تحمل می کند. هیچ بازیکنی دلش نمی خواهد ببازد و سرافکنده میدان را ترک کند اما حتی این نکته هم نباید بهانه ای برای بازیکن شود که جواب یک انتقاد را با ناسزا و حرف های رکیکی بدهد، یکی از اصول مهم حرفه ای گری در فوتبال به نحوه برخورد بازیکن با هواداران خشمگین تیم بر می گردد، بازیکن ابتدا باید بداند که هوادار هیچ نفع مالی ای از فوتبال نمی برد پس این یک امر کاملا عادی است که برابر خدماتی که به فوتبال می دهد، توقع پیروزی تیمش را داشته باشد یا اگر تیمش شکست هم می خورد، عملکرد خوبی را از بازیکنان تیمش ببیند.
احترام امری متقابل است، اما باید بدانیم که مسئولیت پذیری هم از اهمیت بالایی برخوردار است.... استقلال فصل طولانی و پر ماجرایش را با شکست مقابل پاختاکور تمام کرد و استقلالی ها نباید روی زخم های خودشان نمک بپاشند. چه بازیکن و مربی و چه باشگاه و هوادار، نباید آسیب های این ناکامی را با رفتارهای احساسی چند برابر کنند.
کد مطلب: 157879
مرجع : طرفداری
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای