دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۴

پرسپولیس و AFC نقض قانون کرده‌اند

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان گفت: پرسپولیس و کنفدراسیون فوتبال آسیا قوانین را نقض کرده‌اند و دیدار با النصر در یک صورت باید ۳ بر صفر به سود این تیم شود.
۱
۰
پرسپولیس و AFC نقض قانون کرده‌اند
پرسپولیس و AFC نقض قانون کرده‌اند
مردم‌نيوز: «ایمن الرفاعی» رئیس سابق کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال عربستان در مصاحبه‌ای تلویزیونی در خصوص شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس بعد از پایان مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: من استدلال محکم و قانع کننده‌ای ندارم که بگویم النصر در این شکایت علیه پرسپولیس صد درصد پیروز می‌شود اما آنچه که در اختیار دارم، دو فرضیه است.
وی افزود: نخستین فرضیه حاکی از نقض مقررات و ممنوعیت باشگاه پرسپولیس از سوی فیفا است. در این صورت، بر اساس ماده ۳۰ قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا و ماده ۵۶ که جریمه نقدی را شامل می‌شود، نتیجه از تیم برنده گرفته می‌شود و بر اساس ماده ۲۰ آیین نامه کنفدراسیون آسیا، آن تیم با نتیجه ۳ بر صفر بازنده می‌شود در حالی که AFC قوانین را نقض کرده است.
رئیس سابق کمیته انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال عربستان تاکید کرد: فرضیه دوم سه حالت دارد. اولین حالت این است که باشگاه ایرانی قرارداد بازیکنانش را یا قبل از محرومیت و به درستی ثبت کرده و یا قبلاً مبالغی برای جریمه پرداخت کرده است که در این صورت، تصمیم قطعی محسوب می‌شود.
الرفاعی خاطرنشان کرد: حالت دوم این است که پرسپولیس از یک مرجع بالاتر قضایی چه در دادگاه تجدیدنظر چه دادگاه عالی ورزش تصمیم به لغو این حکم می‌گیرد که در این صورت ثبت بازیکنانش معتبر شناخته می‌شود.
وی گفت: حالت سوم که ممکن است تردیدهایی در آن باشد این است که اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا پرسپولیس را از این تصمیم قضایی خارج کرد که حق استثنا ندارد، در این صورت همه می‌دانند که حکم قضایی لغو نشده و منتفی است مگر با حکم قضایی بالاتر.
رئیس سابق کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان یادآور شد: امروز اگر کنفدراسیون آسیا به دلیل شرایط کرونا یا مقررات استثنایی پرسپولیس را برای ثبت قرارداد بازیکنانش مستثنی کرد، قوانین را نقض کرده است.
الرفاعی در پایان گفت: اعتراض باشگاه النصر مطابق با سیستم بین المللی و قانون فیفا کاملاً معتبر است و تیم ایرانی قوانین را نقض کرده است.
کد مطلب: 158682
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


مهدی
Iran, Islamic Republic of
چند نفر از بازیکنان پرسپولیس بصورت غیرقانونی بازی کردند و این کاملا قابل اثبات است.کافی است تا علت بازی نکردن داریوش شجاعیان بازیکن تیم استقلال را مورد بررسی قرار دهید.همچنین مدارک متعدد و واضحی وجود دارد که فدراسیون فوتبال ایران در این مورد مخفی کاری و تقلب کرده است.
بسیار خنده دار است که باشگاه پرسپولیس ادعا می کند که از بین ۱-پرداخت پول به بازیکنان و مربیان و طلبکاران جهت رفع محرومیت و ۲-خرید بازیکنان جدید، ما تصمیم گرفتیم گزینه ۲ را انتخاب کنیم. این در حالیست که باشگاه نامه محرومیت را از فیفا دریافت کرده بود. آنها فکر می کنند که بهمین راحتی توانستند قوانین فیفا را دور بزنند و AFCو فیفا را فریب بدهند.
چند رسانه ای