چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵

پزشکان باید منتظر وخامت حال ترامپ باشند

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی فدرال آمریکا هشدار داد که پزشکان باید هر لحظه منتظر وخامت حال رئیس‌جمهور آمریکا باشند.
۰
پزشکان باید منتظر وخامت حال ترامپ باشند
مردم‌نيوز:
«آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی فدرال در مصاحبه با شبکه «سی ان ان» هشدار داد که با ترخیص «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از بیمارستان نظامی «والتر رید»، پزشکان باید هرلحظه برای وخامت احتمالی حال جسمانی رئیس‌جمهور آمریکا آمادگی داشته باشند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، «شان کنلی» پزشک کاخ سفید دوشنبه بعدازظهر به وقت محلی به خبرنگاران گفت که دونالد ترامپ واجد شرایط ترخیص از بیمارستان و ادامه درمان در واحد پزشکی کاخ سفید است.
پزشک کاخ سفید هم تأکید کرد که هنوز خطر بیماری ترامپ رفع نشده است زیرا وی در مراحل اولیه ابتلا به کروناویروس قرار دارد.
فائوچی در مصاحبه خود گفت، گرچه بعید است شاهد وخامت حال رئیس‌جمهور آمریکا باشیم اما به هرحال بعید نیست که حال وی بد شود.
وی توضیح داد: «همانطور که هنگام بیرون آمدن ترامپ از بیمارستان قابل مشاهده بود، وی خوب به نظر می‌رسید. مسئله اینجاست که وی هنوز در روزهای اولیه این بیماری است و بر کسی پوشیده نیست که اگر نگاهی به دوره بالینی افراد بیندازید، برخی اوقات، بعد از گذشت پنج تا هشت روز از بیماری، شما شاهد برعکس شدن شرایط خواهید بود. برعکس شدن به مفهوم رو به وخامت رفتن و به دردسر افتادن است».
فائوچی با اشاره به این موارد ادامه داد: «بعید است که چنین چیزی رخ دهد اما باید آمادگی‌هایی برای این شرایط وجود داشته باشد».
ترامپ بامداد جمعه (۱۱ مهرماه) از ابتلای خود و همسرش ملانیا ترامپ به ترامپ خبر داد و یک روز بعد به بیمارستان نظامی والتر رید منتقل شد و درمان با داروی «رمدیسیور» را آغاز کرد و روز دوشنبه با تأیید پزشک از بیمارستان مرخص شد و گرچه در اولین پیام ویدئویی خود بعد از ترخیص از بیمارستان در کاخ سفید گفت حال وی بسیار خوب است، ویدئوهایی پس از آن منتشر شد که حکایت از مشکل تنفسی وی بود.

 
کد مطلب: 159093
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای