سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۳
مصاف سخت تراکتور در هفته پایانی

تحلیلی بر قرعه‌کشی لیگ بیستم؛ چرا پرسپولیس خوش‌شانس‌تر از استقلال است؟

قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال امروز برگزار شد که این قرعه‌کشی نکات جالب زیادی دارد.
۰
تحلیلی بر قرعه‌کشی لیگ بیستم؛ چرا پرسپولیس خوش‌شانس‌تر از استقلال است؟
تحلیلی بر قرعه‌کشی لیگ بیستم؛ چرا پرسپولیس خوش‌شانس‌تر از استقلال است؟
مردم‌نيوز: قرعه‌کشی لیگ بیستم فوتبال ایران امروز (دوشنبه) در هتل آکادمی و با حضور نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری برگزار شد. در ادامه به بررسی قرعه تیم‌هایی همچون استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور پرداخته شده است.
استقلال شروع آسان، پایانی غم انگیز
استقلالی‌ها در هفته اول لیگ برتر فوتبال به مصاف تیم مس رفسنجان می‌رود. پیروزی در اولین دیدار لیگ برای محمود فکری ارزش زیادی می‌تواند داشته باشد؛ چرا که کارش را با یک پیروزی آسان آغاز می‌کند.
بازی هفته دوم استقلال سخت و مهم خواهد بود؛ این تیم باید در اهواز رودر روی تیم فولاد قرار بگیرد. نکونام هدایت تیم فولاد را بر عهده دارد و شاید مثل فصل گذشته این بازی حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته باشد.
از هفته سوم تا هفته هفتم تیم‌هایی حریفان استقلال خواهند بود که چندان قدرتمند نیستند و این مسئله می‌تواند یک پوئن مثبت برای فکری و شاگردانش باشد.
در هفته هشتم فکری برای اولین بار به عنوان مربی در دربی حاضر خواهد شد و باید دید چه عملکردی در این بازی خواهد داشت. بدشانسی فکری این است که بعد از بازی سنگین دربی باید در هفته نهم با تیم گل‌گهر بازی کند. این بازی یک چالش بزرگ برای این مربی خواهد بود؛ به خصوص اینکه سرمربی تیم گل‌گهر یک استقلالی قدیمی یعنی امیر قلعه نویی است.
استقلالی‌ها در هفته دهم کار نسبتا آسانی مقابل آلومینیوم اراک خواهد داشت، اما در هفته یازدهم شاهد بازی بسیار مهم استقلال با تراکتور خواهیم بود. این بازی یک تقابل دیگر بین دو مربی استقلالی است. در هفته چهاردهم استقلالی‌ها باید با تیم نساجی بازی کنند. با توجه به نحوه جدایی فکری از استقلال، این بازی حواشی زیادی خواهد داشت. خوش‌شانسی بزرگ فکری به احتمال زیاد عدم حضور تماشاگران در این بازی خواهد بود. استقلالی‌ها در هفته پانزدهم هم یک بازی دشوار دیگر خواهند داشت. سپاهان حریف سختی برای استقلال در این هفته خواهد بود.
پرسپولیس سوار بر اسب خوش شانسی
تیم پرسپولیس که این روز‌ها دچار حاشیه‌های زیادی شده است در هفته اول لیگ برتر با تیم سایپا دیدار خواهد کرد. در این بازی قطعا گل‌محمدی به کمتر از پیروزی راضی نخواهد شد. شاگردان گل‌محمدی در هفته دوم هم قرعه نسبتا آسانی دارند و باید به مصاف صنعت نفت برود. این بازی هم در تهران خواهد بود.
پرسپولیس در هفته سوم با نفت مسجد سلیمان، در هفته چهارم با شهرخودرو، در هفته پنجم با نساجی و در هفته ششم با تیم ذوب‌آهن مصاف خواهد کرد؛ اما بازی سپاهان و پرسپولیس در هفته هفتم قطعا بازی مهم این هفته خواهد بود. دربی رفت پایتخت نیز در هفته هشتم برگزار خواهد شد و گل‌محمدی به شدت به دنبال جبران نتیجه دربی قبل است.
در هفته نهم پرسپولیس میزبان تیم مس رفسنجان است و در هفته دهم بازی مهمی با تیم گل‌گهر خواهد داشت. بازی هفته یازدهم این تیم هم سخت و البته مهم خواهد بود. پرسپولیس در این هفته میزبان تیم فولاد است. دیگر بازی مهم پرسپولیس در هفته چهاردهم خواهد بود؛ چرا که باید به مصاف تیم تراکتور برود.

با این قرعه و شروع بسیار آسان پرسپولیس قطعا جمع کردن امتیازات در هفته‌های ابتدایی می‌تواند برای این تیم امتیازی مثبت تلقی شود.
سپاهان بازهم با قلعه شروع می‌کند!
قطعا مهمترین بازی هفته اول به بازی سپاهان و گل‌گهر اختصاص خواهد داشت. سرمربیگری گل‌گهر بر عهده قلعه‌نویی است؛ مربی که فصل قبل هدایت سپاهان را بر عهده داشت و در نهایت هم از این تیم استعفا کرد. گل‌گهر یکی از تیم‌هایی است که هزینه‌های زیادی انجام داده و حریف آسانی برای تیم سپاهان نخواهد بود.
سپاهان در هفته دوم با تیم آلومینیوم بازی خواهد کرد. این تیم در هفته سوم کار سختی مقابل تیم تراکتور خواهد شد و این بازی مهمترین بازی این هفته خواهد بود. سپاهان در هفته چهارم با سایپا، در هفته پنجم با نفت مسجد سلیمان، در هفته ششم با مس رفسنجان و در هفته هفتم با نساجی مصاف خواهد کرد که این ۳ تیم حریفان چندان قدرتمندی برای تیم اصفهانی محسوب نمی‌شوند؛ اما در هفته هفتم این تیم باید با قهرمان فصل قبل بازی کند و تقابل گل‌محمدی و نویدکیا می‌تواند جذابیت‌های این بازی را بیشتر کند.
دربی اصفهان هم بین دو تیم سپاهان و ذوب آهن در هفته چهاردهم است؛ اما در هفته پانزدهم یک بازی سخت در انتظار نویدکیا و شگاردانش است. آن‌ها باید در اصفهان از تیم استقلال میزبانی کنند.
تراکتور در انتهای لیگ به جاده خاکی می‌زند؟
منصوریان که در لیگ بیستم سرمربی تیم تراکتور است در گام نخست باید به مصاف تیم نفت مسجد سلیمان برود. تراکتوری‌ها در هفته دوم با تیم نساجی بازی خواهند کرد و در هفته سوم هم میزبان تیم سپاهان خواهند بود و همانطور که گفته شد این بازی، مهمترین بازی هفته سوم است.
این تیم در هفته پنجم بازی مهمی با فولاد خورستان خواهد داشت. این بازی از آنجایی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که هر دو تیم جزو تیم‌های قدرتمند لیگ هستند و البته سرمربیان دو تیم، استقلالی هستند.
دربی تبریز هم در هفته ششم خواهد بود و تراکتور مهمان تیم ماشین‌سازی خواهد بود. دیگر بازی مهم تراکتور، مصاف با تیم استقلال در هفته یازدهم خواهد بود. منصوریان هیچ علاقه‌ای به شکست مقابل تیم سابق خود آن هم در تبریز ندارد. در هفته چهاردهم هم تراکتور میزبان پرسپولیس خواهد بود. شاید نتیجه بازی برگشت این دو تیم تیم قهرمان لیگ بیستم را مشخص کند.
کد مطلب: 159465
مرجع : شریان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای