سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹

آماده پذیرش نقش‌های جدید‌تر هستیم

فرمانده کل سپاه با بیا اینکه گفت: آرایش امروز ما، آرایش جنگی برای مقابله با کروناست و این ظرفیت‌ها در تمام کشور در نیروی زمینی و دریایی و بیمارستان‌های ما و بسیج ما و همه بخش‌های سپاه وجود دارد و ما هم مهیا و آماده برای پذیرش نقش‌های جدیدتر هستیم.
۰
آماده پذیرش نقش‌های جدید‌تر هستیم
مردم‌نيوز:
سرلشکر حسین سلامی در نشست با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، گفت: احساس قلبی خودمان را نسبت به همه تلاش‌های حیاتی، حیات بخش، امیدآفرین و طاقت فرسا و شاید فوق طاقت و تحمل انسان در شرایط عادی، برای همه مسئولان و پزشکان و پرستاران و همه خدمت گذاران به بهداشت و درمان کشور خصوصاً در عرصه مبارزه با گسترش این بیماری کرونا در سطح جامعه نشان دادیم که ماه‌هاست شبانه روز فداکارانه تلاش می‌کنند، نشان دادیم.
وی افزود: این میدان آزمایش بسیار بزرگی بود که جامعه پزشکی و درمانی ما را با یک مفاهیم خیلی زنده و زیبا و درخشانی مثل شرافت، فداکاری، از خود گذشتگی و ایثار واقعاً معنا بخشید و خیلی در ارتفاع بخشیدن به شخصیت جامعه پزشکی ما مؤثر بود و همچنان این تأثیر برقرار است.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: یک حماسه خلق شده است، یعنی چیزی فراتر از یک کار حرفه‌ای، تلاش‌های حرفه‌ای ارزشمند است، ولی وقتی که این تلاش‌های حرفه‌ای با یک معانی دیگری پیوند می‌خورد و از آن گذشت، ایثار، ترجیح دادن حیات دیگری به خود، فداکردن سلامت خود و سلامت بخشیدن به جامعه معنا می‌شود، بسیار زیباست.
سلامی ادامه داد: اصلاً فرهنگ خیلی درخشان و برجسته در جامعه ما در حال شکل گرفتن است، عزیزانی که در عرصه درمان کرونا نقش قوی ایفا کردند، خیلی در آفرینش این بعد از فرهنگ ما که یک بعد افتخار آفرینی است و اصلاً طراز شخصیت ملی ما را در سطح نظام بین‌الملل بسیار بهبود بخشید، افتخار آفرید.
وی تصریح کرد: ما وظیفه خودمان دانستیم که حضور پیدا کنیم در حضور جناب‌عالی که پرچم‌دار این حرکت بزرگ بودید و همکارانتان که بیرق دار این مسئله بودند، این مسیر درخشان را باز کردند و الحمدالله به جامعه ما تعادل، آرامش، ثبات و امنیت روحی و رمانی بخشیدند.
فرمانده کل سپاه افزود: می‌توان توصیفات خیلی قوی از این مسئله کرد، فلسفه اصلی حضور ما امروز بیشتر تشکر و تجلیل و تحسین از این تلاش‌های ارزنده است، می‌دانم این کارها چقدر خستگی دارد، فقط می‌دانیم حس کردنش خیلی متفاوت است، کاملاً قابل مقایسه است، با افتخارات بزرگی که در دوران پر افتخار دفاع مقدس خلق شد و هیچ تفاوتی نمی‌کند و شاید این صحنه خیلی سخت‌تر هم باشد.
سلامی تأکید کرد: الحمدالله این آزمایش هم افتخارآمیز و سرافرازانه برای نظام پزشکی و جامعه پزشکی ما بوده است، که مورد تحسین و تجلیل است و صمیمانه از جناب‌عالی و معاونین محترم شما واز همه رؤسای محترم دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح استان‌ها و ستادهای استانی کروناو خصوصاً کادرهای درمان که در خط مقدم این نبرد بزرگ و جهانی درگیر هستند تشکر می‌کنم.
فرمانده کل سپاه افزود: بسیار بسیار ارزنده است، ملت ماهم قدر این مسئله را می‌دانند، آنچه مهم‌تر است این تلاش‌ها در لوح محفوظ الهی ثبت هست و ان‌شاءالله ضامن سلامت و سعادت این عزیزان در این دنیا و ان‌شاءالله ضامن سعادت اخروی این عزیزان خواهد بود.
سلامی گفت: وظیفه خود می‌دانستم به نیابت همه پاسداران و بسیجیانی که در کشور ما از انقلاب و اسلام و نظام و امنیت کشور دفاع می‌کنند، این تشکر و ارادت صمیمانه را تقدیم کنم و به شهدای والامقام عرصه دفاع از سلامت جامعه هم در درود می‌فرستیم و ان‌شاءالله آرزو داریم آن‌ها هم با شهدای کربلا محشور شوند.
وی ادامه داد: قطعاً یاد آنها در حافظه مردم حفظ خواهد شد و نقش‌های ماندگار همیشه جاودان خواهد بود، مثل سلسله ستارگان درخشان همیشه در سپهر افتخارات کشور ایران خواهد درخشید و شایسته است که همه ارادتمان را نثار و تقدیم به این عزیزان کنیم در این عرصه به فیض شهادت رسیدند.
سلامی بیان کرد: پیرو فرمایشات گذشته و هم فرمایشات جدید رهبر بزرگوار انقلاب و فرمانده عزیز کل قوا باز هم اعلام کنیم که ما با همه ظرفیت‌ها و بضاعت‌های ممکنی که در اختیار داریم چه در سطح بیمارستان‌های ثابت و سیار و چه در تلاش‌هایی که بسیج جامعه پزشکی ما انجام می‌دهد و در عرصه‌های مختلف دیگر کاملاً مهیا هستیم.
فرمانده کل سپاه افزود: آرایش امروز ما، آرایش جنگی به را مقابله با کروناست و این ظرفیت‌ها در تمام کشور در نیروی زمینی ما چه دریایی و بیمارستان‌های ما، بیمارستان حضرت بقیه الله و بسیج ما و همه بخش‌های سپاه، ما هم مهیا هستیم و آماده برای پذیرش نقش‌های جدیدتر.
سلامی اظهار کرد: امروز در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرماندهان استانی و دانشگاه بقیه‌الله‌الاعظم داشتیم، مجدد از دوستان گزارش گرفتیم، مأموریت را به دوستان قبلاً باد ستورالعمل‌های کتبی و شفاهی اعلام کردیم.
 
کد مطلب: 159572
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای