جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴
هنگ کنگ:

اقدامات و اتهامات واشنگتن نمی‌تواند خودمختاری این منطقه را زیر سوال ببرد

دولت هنگ کنگ در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه این منطقه اعلام کرد: اقدامات و اتهامات واشنگتن نمی‌تواند خودمختاری این منطقه را زیر سوال ببرد.
۰
اقدامات و اتهامات واشنگتن نمی‌تواند خودمختاری این منطقه را زیر سوال ببرد
مردم‌نيوز:
طبق اعلام پایگاه اینترنتی دولت هنگ کنگ، دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ طی بیانیه‌ای و در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه مسوولان این منطقه، این اقدام ایالات متحده آمریکا را غیرمسئولانه خواند.
براساس این بیانیه، هر گونه اقدامی از سوی آمریکا علیه منطقه هنگ کنگ و اتهام زنی به مسوولان این منطقه، نمی‌تواند این حقیقت را که هنگ کنگ دارای خودمختاری عالی است زیر سوال برده و در آن تغییری ایجاد کند.
این بیانیه می‌افزاید: دولت آمریکا در تلاش است تا با طرح مسایلی غیر حقیقی و غیرواقعی و همچنین ایرادگیری‌های بی اساس و بی منطق از وضعیت خودمختاری در منطقه هنگ کنگ، مسئولان این منطقه را تحت فشار قرار داده و قانون امنیت ملی مصوب کنگره ملی خلق چین را مانعی برای توسعه این منطقه عنوان کند.
 
دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ در این بیانیه آورده است: بر خلاف ادعا‌های اخیر در گزارش آمریکا مبنی بر تضعیف خودمختاری عالی و آزادی‌های اساسی در هنگ کنگ و به خطر افتادن استقلال این منطقه، قانون امنیت ملی که چین در سال جاری میلادی تصویب کرده حافظ آزادی‌های اساسی و مردمی در منطقه استد و هنگ کنگ نیز از بالاترین سطح آزادی و خودمختاری برخوردار است.
طبق این بیانیه واشنگتن باید به مداخله آشکار و گستاخانه در امور این منطقه پایان داده و به این موضوع توجه کند که هنگ کنگ دربرابر آمریکا از خود دفاع می‌کند و اجازه یکجانبه گرایی مداخله جویانه با توسل به ابزار‌های مختلف به واشنگتن نخواهد داد.
طبق آنچه دولت هنگ کنگ اعلام کرده است، آمریکا طی ماه‌های اخیر پس از تصویب قانون امنیت هنگ کنگ در کنگره ملی خلق چین در نیمه اول سال جاری میلادی با ابزار‌های مختلف از جمله تصویب قوانین مختلف و اجرا و اعمال تحریم‌ها به بهانه حفاظت از حقوق بشر و دمکراسی، تلاش کرده است تا دولتمردان این منطقه و چین را تحت فشار قرار دهد و این بخشی از برتری طلبی آمریکا است.
این بیانیه می‌افزاید: تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا بر موسسات مالی در هنگ کنگ، نمی‌تواند مانع شکست مقاومت آن‌ها و توقف فعالیت آنان شود. مقامات هنگ کنگی نیز هرگز مرعوب تحریم‌های آمریکا نخواهند شد و بدون هراس و اضطراب به وظیفه خود برای حفاظت از امنیت ملی هنگ کنگ ادامه میدهند.
 
کد مطلب: 159797
مرجع : میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای