چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۵

چگونه معمای نقل و انتقالات پرسپولیس حل خواهد شد؟

پرسپولیس یا باید بازیکن بزرگسال لیگ یکی بگیرد یا بازیکن ایرانی بزرگسالی که فصل گذشته در خارج از کشور بازی کرده است.
۰
چگونه معمای نقل و انتقالات پرسپولیس حل خواهد شد؟
چگونه معمای نقل و انتقالات پرسپولیس حل خواهد شد؟
مردم‌نيوز: ،پرسپولیس مدت‌هاست بعد از محرومیت آل‌کثیر و جدایی شجاع خلیل زاده و محمد نادری به دنبال جذب یک مهاجم و یک مدافع است. در این بین با توجه به اینکه پرسپولیس هر ۷ سهمیه لیگ برتری خود را استفاده کرده و البته ۳ جای خالی در فهرست بزرگسال خود دارد، شرایط ویژه‌ای در نقل و انتقالات دارد.
پرسپولیس یا باید بازیکن بزرگسال لیگ یکی بگیرد یا بازیکن ایرانی بزرگسالی که فصل گذشته در خارج از کشور بازی کرده است. البته پرسپولیسی‌ها می‌توانند بازیکن زیر ۲۱ سال لیگ برتری هم بگیرند، هر چند شرایطی هم وجود دارد که بتوانند بازیکن لیگ برتری بزرگسال جذب کنند.

* آل‌کثیر و رمضانی قربانی می‌شوند؟
در شرایط فعلی اگر پرسپولیس بخواهد بازیکن بزرگسال لیگ برتری بگیرد، باید یک یا دو بازیکن جدید و سهمیه لیگ برتری خود را از فهرست خارج کند. اگر پرسپولیس تصمیم داشته باشد فقط یک بازیکن لیگ برتری (مثلا یک مدافع) بگیرد، عیسی آل‌کثیر با توجه به محرومیت ۶ ماهه‌اش از فهرست پرسپولیس خارج می‌شود، اما اگر بنا باشد ۲ بازیکن بزرگسال لیگ برتری (یک مدافع و یک مهاجم) جذب شود، غیر از آل‌کثیر باید یکی دیگر از سهمیه‌های این فصل لیگ برتری سرخپوشان از فهرست کنار گذاشته شود که در آن صورت شانس کنار گذاشتن آرمان رمضانی بسیار بالا است.

* رحمتی بزرگ‌ترین مانع پرسپولیسی شدن فرجی
فرشاد فرجی، مدافع تیم شهرخودروی مشهد یکی از بازیکنان مدنظر پرسپولیس است. این بازیکن که با تیم مشهدی قرارداد دارد حتی اعلام کرده برای پرسپولیسی شدن حاضر است خودش پول رضایتنامه‌اش را بدهد. در این بین بزرگ‌ترین مانع برای این انتقال سیدمهدی رحمتی، سرمربی شهرخودرو است. رحمتی تاکنون اجازه نداده فرجی از جمع شاگردانش جدا شود و به پرسپولیس بپیوندد.

* شکاری نه، مهدی‌خانی
یکی دیگر از بازیکنانی که گفته می‌شد مدنظر پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی است، رضا شکاری، هافبک فصل گذشته تراکتور است. شکاری که چند روز پیش قراردادش را با تراکتور فسخ کرد حتی در چند مصاحبه هم گفته دوست دارد به پرسپولیس برود، اما مسأله اینجاست که این بازیکن از اول هم مدنظر گل‌محمدی نبوده و برنامه‌ای برای جذب او وجود نداشته است. در این میان از مهدی مهدی‌خانی که در لیگ کرواسی فعالیت می‌کرد به عنوان آخرین خرید پرسپولیس در خط حمله یاد می‌شود.

* طاهرخانی گزینه جنجالی پرسپولیس
بعد از اینکه شاهین طاهرخانی، مدافع جوان استقلال قراردادش را با این تیم فسخ کرد صحبت‌های زیادی درباره پیوستن این بازیکن به پرسپولیس مطرح شد. حتی صحبت‌های تاییدنشده‌ای از توافق طرفین هم منتشر شد، ولی هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده است. طاهرخانی ۲۳ ساله است و نمی‌تواند به عنوان سهمیه زیر ۲۱ سال به پرسپولیس بیاید و سهمیه زیر ۲۵ سال حساب می‌شود. در ضمن طاهرخانی فصل گذشته ۶ بازی لیگ برتری برای استقلال انجام داده و از این نظر هم سهمیه قطعی لیگ برتری است. یعنی اگر قرار به جذب طاهرخانی باشد او به عنوان یک سهمیه لیگ برتری حساب خواهد شد.
* مدافع، اولویت پرسپولیسی‌ها
در شرایطی فعلی که پرسپولیس هم کمبود مدافع دارد و هم مهاجم، اولویت سرخپوشان جذب یک مدافع است. با توجه به کمبود بازیکن در این پست و اینکه محمد انصاری هم ۲ ماه دیگر شرایط بازی دارد، جذب یک مدافع در اولویت پرسپولیسی‌ها است. هر چند یحیی بدش نمی‌آید همزمان یک مدافع و یک مهاجم جذب کند.

* پشت‌پرده خط خوردن مدافع استقلال
شاهین طاهرخانی که پس از جدایی از استقلال در لیست یحیی گل‌محمدی قرار گرفت، در یک قدمی حضور در پرسپولیس قرار داشت، اما یک اشتباه از سوی این بازیکن باعث شد گل‌محمدی از جذب او منصرف شود. شاهین طاهرخانی مدنظر یحیی گل‌محمدی برای پر کردن جای خالی شجاع خلیل‌زاده بود. پرسپولیس طبق اولویت‌هایی که سرمربی‌اش مشخص کرد، ابتدا سراغ ایمان سلیمی رفت، اما از آنجا که قانون اجازه حضور این بازیکن در پرسپولیس را نمی‌داد (فسخ مشروط سلیمی با تراکتور فقط برای انتقال به تیم‌های اروپایی اعتبار دارد)، باشگاه پرسپولیس با عبور از سلیمی، مذاکره با فرشاد فرجی را آغاز کرد. این بازیکن حتی حاضر بود مبلغ رضایتنامه‌اش را به شهرخودرو بپردازد تا پرسپولیسی شود، اما مخالفت سیدمهدی رحمتی مانع انجام این انتقال شد و این بار یحیی گل‌محمدی، از باشگاه خواست با شاهین طاهرخانی مذاکره کند. گفته می‌شود در حالی که مدیران پرسپولیس با مدافع سابق استقلال قرار ملاقات گذاشته بودند، طاهرخانی سر قرار حاضر نشد و به جای خودش ۲ مدیر برنامه را به باشگاه پرسپولیس فرستاد. این اقدام طاهرخانی دلخوری یحیی گل‌محمدی را به همراه داشت و سرمربی پرسپولیس اعلام کرد از جذب این بازیکن منصرف شده است. شنیدیم ۲ مدیر برنامه طاهرخانی در مدت زمان کوتاهی که در باشگاه پرسپولیس حضور داشتند، پیشنهاد ۴ میلیاردی به باشگاه ارائه کرده‌اند که بالاتر از سقف قرارداد ۵/۳ میلیاردی پرسپولیسی‌هاست و واکنش منفی سران باشگاه را به دنبال داشت. جالب اینجاست که وقتی از باشگاه با یحیی تماس گرفتند و به او اعلام کردند مدیر برنامه‌های شاهین طاهرخانی چنین درخواستی دارد، گل‌محمدی همین که متوجه شد این بازیکن خودش در باشگاه حاضر نشده، از مدیران پرسپولیس خواست مذاکره را متوقف کنند. پرسپولیسی‌ها توقع داشتند شاهین طاهرخانی خودش برای مذاکره به باشگاه می‌رفت.

* افزایش قرارداد بازیکنان و کادر فنی
یکی از دلایل اصلی مشکلات مدیرعامل سابق و کادر فنی و بازیکنان این تیم افزایش حق و حقوق برخی از آن‌ها بود؛ نفراتی مثل شجاع خلیل‌زاده که در نهایت نتوانست با این موضوع کنار بیاید و از جمع سرخپوشان جدا شد. در همان مقطع بازیکنانی، چون مهدی عبدی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سیامک نعمتی و چند بازیکن دیگر نیز خواهان افزایش مبالغ قراردادشان بودند، اما مهدی رسول‌پناه راضی به انجام این کار نشد. رسول‌پناه حتی با افزایش رقم قرارداد برخی اعضای کادر فنی نیز مخالفت کرد؛ مقاومتی که در نهایت منجر به اختلافات شدید بین ۲ گروه شد. جدایی رسول‌پناه با حضور جانشین او یعنی جعفر سمیعی همراه شد. اگر چه در این مدت فعلا سکوت برقرار است و اظهارنظری در این باره انجام نشده، اما این مشکل کماکان به قوت خود باقی است و برخی اعضای کادر فنی و همین طور گروهی از بازیکنان نسبت به تغییر مبالغ قرارداد خود نقد‌هایی داشته و به دنبال افزایش آن هستند. هر چند در حال حاضر وضعیت مالی باشگاه چندان مناسب نیست، اما بعید به نظر می‌رسد مشکلی در این راه وجود داشته باشد. از باشگاه خبر رسیده تا پیش از اعزام تیم به قطر برای برگزاری دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا، قرارداد‌های مالی فصل جدید امضا خواهد شد.
کد مطلب: 162435
مرجع : شریان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای