سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۱

روزنامه اسرائیلی: ناو سپاه، یک زرادخانه شناور است

روزنامه جروزالم پست اسرائیل در گزارشی به بررسی ناو اقیانوس پیمای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت.
۰
روزنامه اسرائیلی: ناو سپاه، یک زرادخانه شناور است
مردم‌نيوز: روزنامه جروزالم پست اسرائیل در گزارشی به بررسی ناو اقیانوس پیمای "شهید رودکی" سپاه پرداخته و می‌نویسد: رونمایی از این ناو برای ناظران بر فعالیتهای نظامی ایران آنقدر مهم است که موسسه دریایی ایالات متحده نیز درباره آن یک گزارش منتشر کرد.
 
این روزنامه می‌افزاید: روی سطح، این ناو فقط یک ناو حمل و نقل است اما ایران عرشه آن را با انواع تسلیحات مجهز کرده است تا نشان دهد چه قابلیتهایی دارد. طبق تصاویر هوایی و توضیحات، کشتی با چندین سیستم موشک انداز که روی قایق‌های تندرو سوار می‌شوند، مجهز شده است.
 
جروزالم پست نوشت: آنجا همچنین یک سامانه دفاع هوایی سوم خرداد، بالگردهای نظامی، پهپاد و موشک‌های ضدکشتی نیز دیده می‌شود. این ناو، یک زرادخانه شناور است.
 
در ادامه این گزارش آمده است: این ناو ۴۹۲ فوت طول دارد و ۷۲ فوت نیز عرض آن است که با مسلسل ضد هوایی ۲۳ میلیمتری هم مجهز است. ۶ پهپاد ابابیل نیز که بخشی از برنامه توسعه ناوگان پهپادی ایران طی سالهای اخیر است نیز در عکس‌ها دیده می‌شود.
 
روزنامه جروزالم پست همچنین بر اساس گزارش موسسه دریایی آمریکا در ادامه گزارش داد، اگر چه قدرت نیروی دریایی ایالات متحده زیاد است اما ناو جدید ایران می‌تواند یک تهدید نامتقارن برای آمریکا باشد.
 
کد مطلب: 162986
مرجع : اسپوتنیک
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای