چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

۱۰ نکته از راه علاج تحریم‌ها تا لزوم حمایت جدی از اقشار ضعیف

رهبر انقلاب اسلامی در بیانات دیروز خود درباره مسائلی از جمله مشکلات معیشتی مردم، علاج تحریم‌ها، تأکید بر حمایت جدی از اقشار ضعیف، لزوم داشتن همت و شجاعت برای حل مشکلات کشور و عدم اطمینان به بیگانگان سخن گفتند.
۰
۱۰ نکته از راه علاج تحریم‌ها تا لزوم حمایت جدی از اقشار ضعیف
مردم‌نيوز:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر دیروز در دیدار با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با ایشان به موضوعاتی از جمله مسئله اصلی امروز کشور، معیشت مردم، بیان راه‌حل برای مشکلات موجود، تبیین راه‌های عبور از تحریم، شعار سال و مسئله تولید، ضرورت حمایت جدی از اقشار ضعیف جامعه، تأکید بر عدم اطمینان به بیگانگان و پاسخ به یاوه‌گویی‌های سه کشور اروپایی پرداختند.

در ادامه 10 نکته از بیانات ایشان را می‌خوانید:
** معیشت مردم دچار تنگی شده است
رهبر معظم انقلاب اقتصاد را موضوع اصلی کشور خواندند و بیان کردند: اینکه در سال‌های اخیر شعار هر سال، موضوعی اقتصادی انتخاب شده، به همین دلیل است. ضمن آنکه معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده و در ماه‌های اخیر نیز کرونا، مشکلات را بیشتر کرده است.
ایشان هم‌چنین افزودند: هدف از برگزاری این جلسه، بیان راهکارهای عملی است که در کوتاه‌مدت نتیجه دهد و تأثیر آن در زندگی مردم مشخص شود که البته لازمه اجرای این راهکارهای عملی و تأثیرگذاری آنها، همت جدی و تلاش پیگیر رؤسای قوا و مسئولان مرتبط با سه قوه در تشکیلات و سازمانهای آنها است.
** برای حل مشکلات کشور باید شجاعت و همت داشت
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: کارشناسان برای مشکلات اقتصادی کشور راهکارهای مشترکی دارند بنابراین مشکل، نداشتن یا ندانستن راهکار نیست بلکه نیازمند همت، شجاعت و اهتمام جدی و پیگیری هستیم.
** تحریم‌ها جنایت آمریکا و شرکای اروپایی اوست
رهبر معظم انقلاب دیگر بخش دیگر سخنان خود را به تحریم‌ها به عنوان یک واقعیت تلخ و جنایت امریکا و شرکای اروپایی بر ضد ملت ایران اختصاص دادند و افزودند: این جنایت سال‌هاست که بر ضد ملت ایران انجام می‌شود اما در سه سال اخیر شدت یافته است.
*** علاج تحریم‌ها، خنثی‌سازی و رفع آن است؛ البته نه از طریق مذاکره
ایشان در ادامه با تأکید بر اینکه برای علاج تحریم‌ها دو مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد، افزودند: البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌ای نرسید.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسیر غلبه بر تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آنها گفتند: این مسیر ممکن است در ابتدای کار، سختی‌ها و مشکلاتی داشته باشد اما خوش‌عاقبت است.
** باید برای رفع تحریم‌ها مقابل مشکلات سینه سپر کرد
رهبر معظم انقلاب در ادامه بیانات خود درباره برطرف کردن مشکلات تصریح کردند: اگر با تلاش و ابتکار و با سینه سپر کردن در مقابل مشکلات بتوانیم بر تحریم‌ها غلبه کنیم و طرف مقابل بی‌اثر شدن تحریم‌ها را ببیند، به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم‌چنین گفتند: ما ظرفیت‌ها و توانایی‌های فراوانی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها داریم، به شرط آنکه بخواهیم و همت کنیم و به دل مشکلات برویم.
** شعار سال تحقق نیافته است/ بیان راهکارهای عملی برای جهش تولید
ایشان با اشاره به اینکه با وجود برخی کارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته، خاطر نشان کردند: کارشناسانِ بخش‌های دولتی و غیردولتی برخی راهکارهای عملیاتی مشخص را برای جهش تولید پیشنهاد کرده‌اند از جمله: «افزایش تولید خودرو با اتکاء به ظرفیت قطعه‌سازان داخلی»، «افزایش تولیدات صنعت نفت با تکیه بر دانش‌بنیان کردن صنایع نفتی» و «افزایش تولید خوراک دام و دانه‌های روغنی».
** باید از اقشار ضعیف حمایت جدی شود
رهبر معظم انقلاب همچنین بر «ضرورت حمایت از قشرهای ضعیف» تأکید کردند و افزودند: اقتصاد خانواده‌ها به علت رکود تورمی در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده و اکنون نیز کرونا بر مشکلات افزوده و دشواری‌های جدی معیشتی برای گروه‌های زیادی از مردم به‌وجود آورده است که باید در این زمینه اقدامی جدی انجام داد.
** بنا را بر این بگذارید که گشایشی از خارج نخواهد شد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با تأکید بر اینکه باید بنا را بر این بگذاریم که گشایشی از خارج انجام نخواهد شد، تصریح کردند: کسانی که برخی چشم امید به آنها دارند با ما دشمنی می‌کنند، ضمن آنکه شرایط داخلی آنها به هیچ‌وجه روشن نیست و گرفتاری‌های اخیر، امکان صحبت و موضع‌گیری در مسائل بین المللی را به آنها نمی‌دهد و نمی‌توان روی حرف آنها حساب و برنامه‌ریزی کرد.
** پاسخ به تروئیکای اروپایی
رهبر انقلاب اسلامی هم‌چنین به یاوه‌گویی‌های اخیر سه کشور اروپایی نیز اشاره کردند و گفتند: وضع امریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دائماً در حال موضع‌گیری بر ضد ایران هستند. آنها در حالی‌که خودشان بیشترین دخالت‌های نادرست را در مسائل منطقه دارند، به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید و در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشک‌های مخرب اتمی هستند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید. به شما چه ربطی دارد، شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهار نظر کنید.
** عاقبت دولت دوازدهم در گرو حرکت و عمل به نفع مردم است
ایشان در بخش پایانی بیانات خود خاطرنشان کردند: اگر حرکت و عمل در دستورکار قرار گیرد و کارهایی که می‌تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت.
 
کد مطلب: 163179
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای