پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

هاشم بیک‌زاده: فولاد نمی‌توانست استقلال ۱۱ نفره را شکست دهد

هاشم بیک‌زاده مدافع اسبق استقلال در گفت‌وگویی به حواشی بازی این تیم مقابل فولاد خوزستان پرداخت.
۰
هاشم بیک‌زاده: فولاد نمی‌توانست استقلال ۱۱ نفره را شکست دهد
هاشم بیک‌زاده: فولاد نمی‌توانست استقلال ۱۱ نفره را شکست دهد
مردم‌نيوز: هاشم بیک‌زاده از اینکه محمدحسین کنعانی‌زادگان گفته ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم خنده‌اش گرفت و پاسخ این حرفش را در گفت‌وگویی داد. هاشم بیک‌زاده از بازی استقلال با ماشین‌سازی و دیدار قبلی با فولاد هم مواردی را مطرح کرد.
استقلال به ماشین‌سازی رسید که فصل قبل رفت و برگشت به این تیم باخته بود.
هاشم بیک‌زاده گفت:
این طور نیست که باز هم بتوانند استقلال را شکست دهند. این تیم تبریزی بیشتر دفاعی بازی می‌کند و دلخوش به ضدحملات است. روبه‌روی این تیم نباید عجله‌ای برای گلزنی داشت و باید برای باز کردن خط دفاعی‌شان توپ را به کناره‌ها برد و با شوتزنی و استفاده از ضربات ایستگاهی مانند کرنر و کاشته‌ها به گل رسید. چون عمق دفاع را هم خوب می‌بندند.
توصیه دیگری به استقلال ندارید؟
بچه‌های تیم هم با فراموش کردن اتفاقات بازی قبلی باید با آرامش نسبی به فکر بازی با ماشین باشند و با پیروزی در این دیدار حال خودشان و هواداران را خوب کنند.
بازی قبلی خیلی حاشیه داشت؟
هاشم بیک‌زاده گفت:
بله دیدم! همه اتفاقات مشخص می‌کند که مدیریت در این تیم درست نیست.
چطور؟
چه دلیلی دارد که مربی تیم بیاید و با بازیکن حریف درگیر شود؟ در همه تنش‌های بازی فولادی‌ها شروع‌کننده بودند. این مدل بازی‌ها سال‌هاست که اجرا نمی‌شود و خوب نیست تیمی در سطح لیگ برتر بخواهد با این کارها برد بیاورد. شاید نتیجه به سود فولاد شد ولی در واقع بازنده واقعی آنها بودند.
بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟
هاشم بیک‌زاده گفت:
دیدیم که دو مدیر باشگاه چطور در تلویزیون یکدیگر را تخریب می‌کردند و اینها برای فوتبال ما خوب نیست. استقلال هواداران زیادی دارد و تیمی با این حجم جمعیت طرفدار نباید درگیر این مسائل باشد. این تیم باید تمام تمرکزش را روی لیگ بگذارد چون درگیر شدن با این مسائل تمرکز را از سرمربی تیم می‌گیرد.
نمونه بی‌تمرکز شدن کادر فنی در ۱۰ دقیقه بازی ۱۰ نفره استقلال دیده نشد؟
در آن برهه کادر پزشکی هم باید به کادر فنی اخطار می‌داد که نداد و بی‌تجربگی‌اش را به رخ کشید! البته من هنوز نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داده که باشگاه استقلال حاضر شده دکتر نوروزی و دکتر ستوده با این همه سال سابقه و درایت که هر تیمی آرزوی داشتن چنین کادر پزشکی را دارد کنار بگذارد اما تعجب بیشتر من از این بود که چرا بقیه مربیان تیم در این باره به محمود فکری که تمرکزش روی بازی است، خبر ندادند. وظیفه کمک‌مربی که فقط کمک فنی دادن نیست. باید حواشی بازی را هم ببینند. اتفاقاً استقلال در همان دقایقی که ۱۰ نفره بود گل دوم را خورد و بازی را داد وگرنه فولاد اصلاً قدرت شکست دادن استقلال ۱۱ نفره را نداشت و البته حالا که گذشته ولی شاید نتیجه عادلانه برای این بازی هم تساوی بود نه باخت استقلال.
شنیدید محمدحسین کنعانی‌زادگان به خبرورزشی گفته بود ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم؟
هاشم بیک‌زاده گفت:
این کری‌خوانی‌ها همیشه هست ولی آخر تو چرا آقای کنعانی‌زادگان؟ شما که اول آمدی استقلال! ظاهراً یادت رفته اول پیراهن چه تیمی را پوشیدی و برای پرسپولیس کری می‌خواندی! البته پرسپولیس الان ۴ فصل است که با ثباتی که در کادر فنی و بازیکنانش داشته توانسته ۴ قهرمانی متوالی را با حمایت وزارت ورزش و دیگر عواملی که همه می‌دانند به دست بیاورد ولی این فصل که تغییرات زیادی در تیم‌شان ایجاد شده دیگر نمی‌توانند نتایج قبل را تکرار کنند. بنابراین کنعانی‌زادگان باید بداند زمانی که ما در استقلال بازی می‌کردیم و قهرمان می‌شدیم صدایی از پرسپولیس درنمی‌آمد و البته ما هم هرگز به حریفان‌مان بی‌احترامی نمی‌کردیم ولی حالا که شما با لطف خدا و تبعیض‌هایی که بوده قهرمان شده‌اید، ادای ندید بدیدها را درنیاورید.
حرف پایانی؟
امیدوارم هرچه زودتر تکلیف مدیریت باشگاه روشن شود چون در این وضعیت با سرپرست باشگاه نمی‌تواند تصمیمات جدی و خوب بگیرد. نمونه‌اش تمرین هر روز تیم در یک زمین جدید است که این روز کیفیت بازی‌های استقلال تأثیر منفی می‌گذارد.
کد مطلب: 163287
مرجع : پارس فوتبال
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای