سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶

به دارو ارز ۴۲۰۰ تعلق می‌گیرد اما با ارز آزاد دست مردم می‌رسد

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دارو را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کند، ولی قیمت تمام شده آن با ارز آزاد به دست مردم می‌رسد. از طرفی دیگر همین دارویی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود با کشور‌های همسایه قاچاق می‌شود.
۰
به دارو ارز ۴۲۰۰ تعلق می‌گیرد اما با ارز آزاد دست مردم می‌رسد
مردم‌نيوز: جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی هیچگونه تاثیری در زندگی مردم نداشته است. این سیاست ارزی که دارو و کالا‌های اساسی را شامل می‌شود که شکست خورده است. درحال حاضر به کالا‌های اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد، ولی با قیمت ارز آزاد به دست مردم می‌رسد.

وی ادامه داد: دارو را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کند، ولی قیمت تمام شده آن با ارز آزاد به دست مردم می‌رسد. از طرفی دیگر همین دارویی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود با کشور‌های همسایه قاچاق می‌شود. درخصوص داروی انسولین این موضوع به خوبی مشاهد شد.

نماینده مردم فارس در ادامه تصریح کرد: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و کالا‌های اساسی زمینه ایجاد رانت و فساد شده است. افرادی که مرتبط با دولت، مرتبط با وزارت صمت، مرتبط با بانک مرکزی هستند از این رانت‌ها استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با شاره به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو باید حذف شود و مابه التفاوت آن با ارز نیمایی در اختیار بیمه‌های خدمات درمانی قرار گیرد تا بیمه‌ها پوشش دارویی خود را افزایش دهند. در این صورت زمینه رانت از بین می‌رود و یارانه دارو هم مستقیم به مصرف کننده داده می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ کلید خورده است. انشالله در سال آینده این سیاست ارزی دیگر ادامه نخواهد شد.
کد مطلب: 170748
مرجع : دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای