سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶

تفحص از سازمان سنجش کلید خورد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان سنجش با بیش از 50 امضای نمایندگان خبر داد و گفت: عدم برگزاری کنکور نظام قدیم در 1400 و تعارض منافع بخشی از محورهای این تحقیق و تفحص است.
۳
۰
تفحص از سازمان سنجش کلید خورد
مردم‌نيوز:
احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان سنجش با بیش از 50 امضای نمایندگان کلید خورده است درباره علت آن اظهار داشت: متاسفانه تاکنون هیچ گونه گزارش عملکرد شفافی از سوی سازمان سنجش به نهادهای نظارتی از جمله مجلس ارائه نشده و روز به روز بر ایرادات و ابهامات عملکرد این سازمان افزوده می‌شود نمایندگان مجلس بر اساس وظیفه نظارتی خود به دنبال تحقیق و تفحص از سازمان سنجش هستند.
وی افزود: تعدادی زیادی از مردم در دیدار با نمایندگان مجلس و بویژه اعضای کمیسیون آموزش نسبت به عملکرد سازمان سنجش اعلام نارضایتی کرده اند ضمن اینکه عدم شفافیت وزارت علوم و سازمان سنجش در موضوعات گوناگون و وصول گزارشات مردمی موجب کلید خوردن این طرح شده است که بنا داریم درباره عملکرد سازمان سنجش آموزش دربازه زمانی 1391 تا 1399 تحقیق و تفحص کنیم. 
عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره محورهای این طرح تحقیق و تفحص تصریح کرد: این تحقیق و تفحص با 5 محور اصلی کلید خورده که علاوه بر مباحث اداری و مالی (معاونت‌ها، دفاتر و مدیریت‌های مختلف) سازمان سنجش، محورهایی در حوزه تخصصی آزمون و سنجش نیز در آن قید شده است.
این نماینده تهران در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: تمرد وزیر علوم از برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400  یکی دیگر از دلایلی است که نمایندگان را معطوف به استفاده از ابزار نظارتی‌شان یعنی تحقیق و تفحص برد. 
وی گفت: موضوع تعارض منافع و ورود «شرکت تعاونی سازمان سنجش» به آزمون‌های آزمایشی بخشی از تخلفات و ابهاماتی است که باید در این باره تحقیق شودزیرا این مسئله کاملا بر خلاف قانون است و باید مشخص شود در برگزاری چنین آزمون‌هایی چه افرادی به لحاظ مالی منتفع می‌شوند و بنا داریم با مافیای کنکور مقابله کنیم تا مردم در جریان تخلفات احتمالی و پنهان در سایه این سازمان قرار گیرند.
 
کد مطلب: 170790
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


بچه‌های نظام قدیم
Iran, Islamic Republic of
سلام
از نمایندگان مجلس بخصوص کمیسیون آموزشی اصل ۹۰ و همچنین از آقای نادری ، تقاضای عاجل داریم که با تمدید کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ موافقت نمایند . ضمنا" زمان کنکور هم یکماه تمدید بشود . این حق ماست .
ما تسلیم زورگویی های وزارت علوم و سازمان سنجش ، نخواهیم شد . فقط تمدید ، تمدید ، تمدید ....... والسلام
فاطمه
United States
تو رو خدا کنکور نظام قدیم رو دوباره برگزار کنید.
رحیمی
Iran, Islamic Republic of
آقای احمد نادری ، نماینده محترم

لطفا" و عاجلا" کنکور نظام قدیم ۱۴۰۰ را تمدید نمایید . این حق مسلم بچه‌های نظام قدیم است و به هیچ وجه قابل مذاکره و چانه زدن با وزارت علوم و سازمان سنجش نیست . ضمنا" زمان کنکور هم باید یکماه تمدید شود . دیگر فرصتی تا آزمون نمانده است . یعنی نمایندگان مجلس حریف سازمان سنجش نمی شود ؟!
ختم کلام اینکه ،،،، تمدید ، تمدید ، تمدید .......
با سلام و با تشکر
چند رسانه ای