چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۵

هشدار جدید سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا

به رغم وجود فضای خوش‌بینانه حاکم بر جهان که با آغاز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در برخی کشورها مردم با آن زندگی می‌کنند اما سازمان جهانی بهداشت هشدار داد با واکسیناسیون، ایمنی جمعی در برابر کووید-19 طی سال جاری حاصل نمی‌شود.
۰
هشدار جدید سازمان جهانی بهداشت درباره کرونا
مردم‌نيوز: سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای هشدار داد گرچه توزیع واکسن در برخی از کشورهای جهان آغاز شده اما ایمنی جمعی در برابر کووید-19 در سال جاری حاصل نخواهد شد.
 
سومیا سوامیناتان، مسئول بخش علمی سازمان جهانی بهداشت در یک جلسه توجیهی در ژنو گفت: «در سال 2021 به هیچ سطحی از ایمنی جمعی نمی‌رسیم.»
 
این مقام سازمان جهانی بهداشت بر اهميت ادامه بکارگیری اقدامات ایمنی مانند رعایت فاصله اجتماعی، شستن مرتب دست‌ها با صابون و ماسک زدن برای كنترل این بیماری همه‌گیر تاکید کرد.
 
به گزارش العربیه، سومیا سوامیناتان «پیشرفت خارق‌العاده» دانشمندان را که در کمتر از یکسال موفق به تولید چندین واکسن ایمن و موثر در مقابل کووید-19 شده‌اند، تحسین کرد.
 
سوامیناتان به رغم تحسین و قدردانی از دانشمندان برای تولید واکسن اما در عین حال تاکید کرد که تولید و تزریق واکسن طرحی زمان‌بر است.
 
او افزود: «تولید دوزهای واکسن در مقیاس بزرگ، نه میلیون‌ها دوز بلکه میلیاردها دوز به زمان بیشتری نیاز دارد». او همچنین از مردم خواست کمی صبر داشته باشند.
 
سوامیناتان اطمینان داد که سرانجام واکسن‌ها در همه کشورها توزیع می‌شوند.
 
او گفت که ادامه اقدام‌های بهداشتی و اجتماعی برای محدود کردن انتقال ویروس، حداقل تا پایان سال جاری میلادی ضروری خواهد بود.
 
 
کد مطلب: 170831
مرجع : جهان نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای