چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰

«انصارالله» کابوسی که تل‌آویو را رها نمی‌کند

یک رسانه صهیونیست فاش کرد یکی از دلایل سفر رئیس موساد به واشنگتن انتقال مراتب نگرانی تل آویو از احتمال هدف قرار گرفتن توسط جنبش انصار الله یمن است.
۰
«انصارالله» کابوسی که تل‌آویو را رها نمی‌کند
مردم‌نيوز: شبکه 20 تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد  یکی از دستورکارهای یوسی کوهن رئیس موساد در واشنگتن، مطلع کردن دولت آمریکا از نقش انصار الله در به خطر انداختن امنیت اسرائیل است.

پایگاه اطلاع رسانی این شبکه عبری زبان رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی که آنها را غربی توصیف کرد، ادامه داد یوسی کوهن رئیس موساد در دیدارهای خود با مسئولان آمریکایی به آنها خبر داد انصار الله در حال حاضر توانمندی هدف قرار دادن مراکز راهبردی اسرائیل را با موشک های کروز دارند.

یوسی کوهن جاده صاف کن روابط تل آویو با بایدن می‌شود
از سوی دیگر روزنامه یدیعوت آحارانوت در تحلیلی در پایگاه اطلاع رسانی خود نوشت یکی از اهداف سفر یوسی کوهن به واشنگتن فراهم کردن زمینه تعامل بین اسرائیل و دولت بایدن است.
ایتمار ایشنر در تحلیلی در این باره نوشت : یوسی کوهن به این دلیل برای انجام این سفر آن هم در آخرین روزهای زمامداری دونالد ترامپ انتخاب شد چون با مسئولین دولت بایدن رابطه داشته و روابط خاصی با مسئولان پرونده های امنیتی و امور خارجه دولت بایدن دارد.

به اعتقاد این تحلیلگر صهیونیست، رئیس موساد به عنوان جاده صاف کن برای فراهم کردن زمینه همکاری حداکثری بین تل آویو و واشنگتن در ایالات متحده حضور پیدا کرده است.
وی با بسیاری از مسئولین عالی رتبه دولت جو بایدن که قرار است تا چند روز دیگر قدرت را در ایالات متحده به دست بگیرند آشنایی شخصی داشته و به طور حتم برای آماده سازی جهت همکاری های پیش رو با آنها گفتگو می کند.
مهم ترین برنامه رئیس موساد در این چارچوب هماهنگی درباره برنامه هسته ای ایران است، اسرائیل می خواهد در صورت آغاز مجدد مذاکرات به طور مستمر در جریان تمام مسائل مربوطه قرار بگیرد. کوهن قرار است به عنوان حلقه اتصال بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و دولت جدید آمریکا عمل کند.
 
کد مطلب: 170913
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای