چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۷

بایدن ۲ مسئول امنیتی آمریکا را مشخص کرد

رئیس جمهور منتخب آمریکا مسئولین میز شمال آفریقا و میز خاورمیانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید را مشخص کرد.
۰
بایدن ۲ مسئول امنیتی آمریکا را مشخص کرد
مردم‌نيوز: بنا به گفته چند منبع آگاه، باربارا لیف، سفیر سابق آمریکا در امارات و دیپلمات با تجربه قرار است به عنوان مسئول میز خاورمیانه در شورای امنیت ملی کاخ سفید معرفی شود.
گفته می‌شود این یک انتخاب منطقی است، زیرا لیف بیشتر فعالیت‌های شغلی خود را در این منطقه صرف کرده است، از جمله او در دوره‌های جداگانه به عنوان یک مقام عالی وزارت خارجه برای شبه جزیره عربستان و عراق و به عنوان اولین مدیر دفتر امور ایران بوده است. او همچنین در اراضی اشغالی، مصر و تونس نیز خدمت کرده است.
لیف پس از ترک دولت در سال ۲۰۱۸، به موسسه تحقیقاتی واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک در واشنگتن دی سی پیوست. او در آنجا بود که اطلاعاتی در مورد روابط آمریکا با امارات - متحد اصلی در خلیج فارس - روابط در حال رشد این کشور با رژیم صهیونیستی و همچنین حضور دیپلماتیک آمریکا در عراق ارائه داد.
او همچنین در مورد فروش سلاح به ارزش ۲۳ میلیارد دلار به امارات اظهارنظر کرده و مدعی شده است: این تعادل نظامی را در خاورمیانه تغییر نخواهد داد. زرادخانه‌های موشکی و غیرمتعارف ایران بسیار مهیب هستند و می‌توانند خسارات زیادی وارد کنند، حتی اگر امارات متحده عربی F-۳۵ را بدست آورد.
از دیگر اظهار نظرهای او درباره موضوعات مربوط به ایران، استقبال از ترور سپهبد سلیمانی است. او این اقدام تروریستی آمریکا را نقطه عطفی در برابر اقدامات ایران در منطقه خوانده بود.
همچنین قرار است «برن مک‌گورک» مسئولیت میز شمال آفریقای شورای امنیت ملی کاخ سفید را بر عهده بگیرد.
 
کد مطلب: 170947
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای