سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۳

پیش‌بینی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به صلاحیت دولت در غلبه بر بحران کرونا بسیار کاهش یافته است و مقامات آلمانی هم با توجه به شیوع ویروس‌های جهش‌یافته تشدید اوضاع را پیش‌بینی می‌کنند.
۰
پیش‌بینی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان

مردم‌نيوز: به نقل از هفته‌نامه "اشپیگل"، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اعتماد آلمانی‌ها به صلاحیت دولت ائتلافی برای غلبه بر کرونا بسیار کاهش پیدا کرده است.
در این نظرسنجی این پرسش از شهروندان شده است که "اعتماد شما به ائتلاف بزرگ برای غلبه موفق بر چالش کرونا تا چه‌اندازه است؟"؛ 9 درصد گفته بودند خیلی زیاد، 31 درصد بیشتر زیاد، 21 درصد بیشتر کم و 24 درصد هم گفته بودند که به دولت در این زمینه هیچ اعتمادی ندارند، 16 درصد هم نظری در این باره نداشتند.
اخیراً مشکلات زیادی در روند غلبه بر بحران کرونا در آلمان ایجاد شده است، سیاست شکست‌خورده خرید واکسن در اتحادیه اروپا، قرنطینه چندهفته‌ای و با این حال نامناسب و نه‌چندان اثربخش، استراتژی ناقص تست‌گیری‌های سریع و عقب‌ماندگی مدارس و مراکز مراقبتی در آلمان در مبارزه با این ویروس از جمله این مشکلات است.
این مشکلات سبب شده است شهروندان آلمانی به‌صورت روزافزون به صلاحیت احزاب دولت ائتلافی در مسیر غلبه بر بحران کرونا شک کنند.
این نظرسنجی که از طرف مؤسسه سیوی و به‌سفارش هفته‌نامه اشپیگل انجام شده است نشان می‌دهد که حدود 45 درصد شهروندان اعتماد کم و یا اصلاً هیچ اعتمادی به احزاب دولت ائتلافی برای غلبه بر چالش کرونا ندارند، تنها 40 درصد شهروندان اعتماد زیاد و یا بیشتر زیاد به صلاحیت دولت در این راستا دارند.
بی‌اعتمادی به صلاحیت دولت در غلبه بر بحران کرونا از اوایل فوریه رو به فزونی گذاشته است.
در چهارشنبه هفته آینده مرکل می‌خواهد مجدداً با سران ایالات آلمان درباره چگونگی ادامه روند مقابله با بحران کرونا مشاوره کند.
"آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان هم امروز در سخنانی با توجه به نگرانی‌ها درباره وقوع موج سوم کرونا خواستار یک استراتژی محتاطانه در کاهش محدودیت‌ها شده است. مرکل امروز (دوشنبه) گفت که مراحل کاهش محدودیت‌ها باید با تست‌گیری‌های بیشتر انجام شود.
وی حسرت شهروندان برای کاهش چشمگیر محدودیت‌ها را قابل فهم دانسته تأکید کرد: سه بخش وجود دارد که برای آن استراتژی کاهش محدودیت‌ها باید تعریف شود؛ یکی مربوط به حوزه ارتباطات شخصی است، بخش بعدی مربوط به مدارس و هنرستان‌ها و بخش سوم مربوط به گروه‌های ورزشی، رستوران‌ها و فرهنگ است. هدف این است که این بخش‌ها را با هم منطبق کنیم تا امکان بازگشایی‌ها فراهم شود.
قرار است از روز سه‌شنبه یک گروه کاری متشکل از مقام‌های دولتی و ایالتی در آلمان به این موضوع بپردازند.
"هلگا براین"، رئیس دفتر صدراعظم آلمان که از اعضای این گروه کاری است در این باره گفته است: ویروس‌های جهش‌یافته کرونا متأسفانه تحولات خوب در آلمان را نابود کرده‌اند.
اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان هم امیدها برای بازگشایی‌های سریع در کشور را کاهش داده و گفته است: تحولات خوب که طی روزهای اخیر منجر به کاهش موارد مبتلایان شده بود در زمان حاضر تمام شده است. آمارها دوباره افزایش می‌یابد. سهم آلودگی‌ها به ویروس انگلیسی به 20 تا 25 درصد تمام مبتلایان رسیده است. باید فرض را بر این بگیریم که این نسبت مرتباً افزایش می‌یابد. این مسئله باید در کاهش مرحله‌ای محدودیت‌ها در نظر گرفته شود. زایبرت شهروندان را به صبر دعوت کرده و درباره خطرات بازگشایی مدارس در کشور در این شرایط هشدار داده است.
رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان هم درباره کاهش محدودیت‌ها با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان هشدار داده و اعلام کرده است: کسی که در دوران افزایش آمارها از کاهش محدودیت‌ها سخن می‌گوید کاملاً غیرمسئولانه رفتار می‌کند.
مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم گسترش ویروس کرونا در کشور با توجه به شیوع انواع جهش‌یافته را پیش‌بینی کرده با این‌همه از تصمیمات ایالت تحت حاکمیت خود برای کاهش برخی محدودیت‌ها خبر داد. وی از خطر روزافزون وقوع موج سوم کرونا در کشور خبر داده و گفت: اگر نوع جهش‌یافته ویروس انگلیسی کرونا که بسیار مسری‌تر است در کشور غالب شود دستیابی به تعادل مناسب به‌صورت فزاینده‌ای دشوار خواهد شد.
زودر تأکید کرد که این پاندمی به مرحله سخت و بسیار بحرانی رسیده است. این خطر وجود دارد که آلمان ظرف 3 تا 4 هفته آینده به شرایط چالشی مشابه دسامبر گذشته دچار شود.
وی افزود: اما عرصه سیاسی نباید در این اوضاع بی‌اعصاب شود ؛ در غیر این صورت موج سوم کرونا غیر قابل اجتناب خواهد بود.
انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (دوشنبه) از ابتلای 4369 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 62 مورد مرگ کرونایی جدید خبر داده است. البته روز دوشنبه معمولاً آمارها به‌دلیل تست‌گیری‌های کمتر در آخر هفته پایین‌تر است.
بر اساس جدیدترین آمارها تا‌به‌حال در آلمان 2396241 نفر به کرونا مبتلا شده و 68479 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
 
کد مطلب: 175591
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای