چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳

مساجدی که پناهگاه افراد بی‌بضاعت در کشورهای غربی است

در روزهایی که امواج کرونا و سرما کشورهای غربی را تحت تاثیر خود قرار داده است، مساجد مسلمانان در کشورهایی مثل کانادا،آمریکا و فرانسه پناهگاهی برای افراد بی بضاعت شده اند تا آنها را یاری کنند.
۰
مساجدی که پناهگاه افراد بی‌بضاعت در کشورهای غربی است
مردم‌نيوز:
به نقل از «الالوکه» با توجه به شیوع کرونا و آغاز فصل سرما، مسلمانان کشورهای آمریکا، کانادا و فرانسه اقدامات خیرخواهانه به افراد بی پناه ارائه می‌دهند و این کمک‌ها از طریق مساجد و مراکز اسلامی صورت می‌گیرد.
یکی از مساجدی که در این فصل به افراد نیازمند کمک می‌کند، مسجد «صبور» در ایالت برفورد نیویورک است. در این مسجد میان خانواده‌های نیازمند پالتوی رایگان توزیع می‌شود تا آنان را در فصل سرما محافظت کند.

عمر عبدالجلیل، امام جماعت مسجد صبور گفت: این مسجد به طور دائم به نیاز همسایگان و افراد جامعه پاسخ می‌دهد و کمک خیرخواهانه به نیازمندان ارائه می‌دهد. وی افزود: برای دومین سال است که مسجد صبور میان افراد نیازمند پالتو رایگان توزیع می‌کند.سال گذشته ۵۰۰ پالتو میان افراد نیازمند توزیع شد.
در کانادا و در شهر ادمونتون مسجد الرشید که قدیمی‌ترین مسجد کانادا می‌باشد، این روزها پناهگاه افراد بی بضاعت شده است. مسئول مسجد الرشید گفت: درهای مسجد به روی افراد بی پناه که خطر مرگ در فصل سرما برای آنان وجود دارد، بازگشایی شده است. این مسجد بخشی از این مسجد را به افراد بی پناه اختصاص داده تا آنان شب را در مسجد بگذرانند. درب‌های مسجد از ۱۸ تا ۲۵ بهمن به روی افراد بی پناه گشود شد.
در فرانسه نیز مسجد «مانت سود» فرانسه درب‌های خود را به افراد بی پناه باز کرد. عبدالعزیز الجوهری، مسئول مسجد گفت: ما از سنت پیامبر اکرم (ص) برای کمک به دیگران پیروی می‌کنیم. این مسجد سرپناه افرادی است که مکانی برای خواب ندارند. این مسجد دارای بخشی برای پذیرایی میهمانان است و از آنان در طول روز با سه وعده غذای گرم پذیرایی می‌کند.
 
کد مطلب: 175908
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای