شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرو

سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/ مردم اینترنتی خرید کنند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم ایام نوروز سفر نروند، گفت: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.
۰
سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/ مردم اینترنتی خرید کنند
مردم‌نيوز:حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه امروز شصتمین جلسه ستاد ملی کرونا بود، گفت: به حمد الله در طول این یکسال و چند هفته بی وقفه این جلسات را بدون هیچ تعطیلی برگزار کردیم و در هر جلسه مصوبات داشتیم و امیدوار هستیم قدم به قدم به سمت کنترل و مهار این ویروس برویم.

وی افزود: جایی که مراعات نمی شود، باید گله کنیم و جایی که مراعات می کنند هم باید تشکر کنیم. سه هفته است به صورت منظم در همه آمار و ارقام دقت می کنم، جز یک استان که به دلیل یک ویروس جهش یافته توسط تردد برخی مسافران در کشور همسایه، دچار مشکل شده است بقیه کشور، هم  تیم پزشکی و هم مدیریت استانی و همه نیروهایی که بسیج شدند خوب کار کردند.

روحانی افزود:  امروز جز استان خوزستان و مقداری هم استان چهارمحال و بختیاری، مابقی استان‌ها شرایط‌شان خوب بوده  و خط فوت صاف است. حتی خط ابتلای مثبت هم در اکثر جاها مستقیم است که علامت بسیار خوبی است و نشان از تلاش دست‌اندرکاران است.

وی با اشاره به اینکه این روزها با اسفند پر جنب و جوش روبرو هستیم، بیان کرد: معمولا در این ۱۵ روز آخر اسفند ماه شرایط خاصی وجود دارد. تردد مردم و خرید آنها همیشه در این ماه بیشتر می شود و فعالیت های نظافت خانه و خرید گل و گلدان و ... که جزء رسومات مردم است منجر به تردد بیشتر در بازار می شود که علامت هشدار دهنده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از طرف دیگر به فروردین می رسیم که ماه حساسی است،اظهار داشت: ۱۵ روز آخر اسفند و دو هفته اول فروردین یک ماه حساسی است. در آن ۱۵ روز فروردین هم، هم تردد و هم رفت و آمد خانوادگی و هم دورهمی و سفر زیاد می شود.

روحانی افزود: اینکه از مردم خواهش می کنیم از سفر در ایام عید صرفنظر کنند، گرچه می دانیم برای آن ها سخت است و از سال ۹۸ بخاطر سیل در ۲۵ استان نتوانستند سفر بروند یا سال ۹۹ بخاطر شرایط کرونا نتوانستند سفر بروند اما باید بدانند خواهش و نکته ای که مطرح می شود فقط برای سلامت آنها است. می دانیم که ممکن است برای مردم و کسبه سخت باشد.

وی با تاکید بر اینکه نرفتن به سفر بهتر از سفر رفتن است، افزود: اگر کسانی به هر دلیلی اعم از اصرار و اضطرار قصد سفر دارند، حتما پروتکل ها را بیش از همیشه مراعات کنند. سفر رفتن و شل شدن پروتکل ها به معنای خطر واقعی است و ما را وارد موج چهارم می کند که مشکلات زیادی برای ما ، زندگی مردم، اقتصاد، فرهنگ و زندگی اجتماعی کشور و از همه مهمتر سلامت مردم ایجاد می کند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم به مردم بگوییم شب عید خرید نروید اما خواهش ما این است که در ترددها که برای خرید شب عید انجام می شود تراکم، فاصله و پروتکل ها را مراعات کنند. ممکن است جایی جنس درصدی ارزان تر باشد اما با این ریسک نمی ارزد. خرید اینترنتی تا جایی که امکان پذیر است انجام شود زیرا امسال شرایط ما شرایط خاصی است‌.

روحانی با بیان اینکه از طرف دیگر برای عید مصوب کردیم، سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است،تاکید کرد: هیچ کس برای این شهرها برنامه ریزی نکند و هر جا که وزارت و بهداشت درمان اعلام می کنند که قرمز و نارنجی است سفر ممنوع است و نیروی انتظامی و همه نیروها به قوانین وضع شده حتما عمل می کنند.

تکمیل می شود...
کد مطلب: 176589
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای