يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷
در کنفرانس خبری اولین رویداد «تا ثریا»؛

سردار سلامی: در عصر غروب و افول قدرت‌های بزرگ هستیم / با هم می‌ایستیم، می‌سازیم و دشمن را به تسلیم وادار می‌کنیم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب گفت: امروز قدرت‌های بزرگ به ما فشار می‌آورند که ایستادگی و مقاومت در برابر این فشار‌ها جز با قدرت ممکن نیست؛ با این وجود ما امروز هم می‌سازیم و هم می‌ایستیم تا دشمنان را به تسلیم وادار کنیم.
۱
۰
سردار سلامی: در عصر غروب و افول قدرت‌های بزرگ هستیم / با هم می‌ایستیم، می‌سازیم و دشمن را به تسلیم وادار می‌کنیم
مردم‌نيوز :
سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنفرانس خبری اولین رویداد «تا ثریا» که در مرکز رویداد شهید فخری زاده سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: ما طی چهار دهه گذشته در نبرد همه جانبه با امپریالیسم جهانی و استکبار به این تجربه دست یافتیم که هیچ کس و به خصوص دشمنان هرگز به ما در جهت پیشرفته‌شدن کمک  نمی کنند و پیشرفت، استقلال، آزادی و ارزش‌ها فقط توسط ملت‌مان به دست می‌آید.
 
وی با اشاره به اینکه ما امروز در عصر افول و غروب خورشید قدرت‌های بزرگ و صاحب علم و فناوری هستیم، تصریح کرد: ما باید در راستای تحقق استقلال علمی و اقتصادی خود تلاش کنیم و پیوند‌های وابستگی‌مان را از جهان خارج از کشور و به خصوص از دشمنان خود بگسلیم و البته سال‌هاست که جوانان در این مسیر بسیج شده‌اند و ما امروز با یک بسیج استعدادهای علمی و فنی مواجه‌ایم.
 
سردار سلامی با بیان اینکه ما وقتی در این نمایشگاه‌ها طلیعه‌های روشن پیشرفت علم و فن آوری را مشاهده می کنیم و می بینیم که  جوانان ما در خطوط و مرزهای مقدم جبهه های علمی حرکت می کنند و جهاد با دشمنان را به عرصه علم و فناوری منتقل می سازند همه وجودمان سرشار از امید به آینده می‌شود، اضافه کرد: وقتی جوانان ما به عرصه نوآوری و فناوری قدم می‌گذارند، می‌توانند اختراعات و اکتشافات بزرگ را خلق کنند و همین عامل باعث شده که ما امروز با وجود تحریم‌های همه جانبه جهانی نیاز‌های کشور را مرتفع کنیم؛ به گونه‌ای که امروز ایران در دنیا به مانند کشوری است که هیچ مشخصه‌ای از یک کشور تحریم شده جهانی را ندارد.
 
 
فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امروز ما در حوزه‌های مختلف، پیشرفته و توانا شده‌ایم و این توانایی هم از ذهن و تفکر جوانان نشات گرفته و همین نقطه اصلی قدرت سازی ماست، افزود: جوانان امروز در حال ساختن حال و فردای کشور هستند و ما برای سرپا ماندن، سرافرازی، سربلندی، پیشرفت، استقلال و حرکت آزادانه هیچ چیزی کم نداریم.
 
وی با بیان اینکه امروز کشوری در جهان آزاد است که از قید و بند قدرت‌ها و از میدان اراده دیگران نجات یابد، تصریح کرد: امروز جوانان ما غوغا به پا کرده‌اند؛ به گونه‌ای که شاهد فورانی از اراده هستیم و این کشور مدام در حال پیشرفت است و ما مدام در حال ساخت قدرت هستیم؛ البته این قدرت تنها دفاعی نیست، ولی ما در سایه قدرت دفاعی حرف‌های بزرگی در جهان داریم و به اندازه شکست دادن قدرت‌های حریف که بزرگ هستند قدرت سازی کردیم و به بازدارندگی رسیدیم در نتیجه نگرانی نداریم.
 
سلامی با بیان اینکه امروز قدرت ما در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، سیاسی و صنعتی شاخص و برجسته است و از این حیث کارنامه درخشانی داریم، اضافه کرد: اگر امروز ما در برابر فشارهای قدرت‌های بزرگ ایستادگی می‌کنیم ایستادگی در برابر این فشارها جز با قدرت و قدرت‌سازی  ممکن نیست و این نقشه مقاومت و پیشرفت ماست. ما هم می‌سازیم و هم می‌ایستیم تا دشمنان را وادار کنیم که به اراده ملت عزیز ما تن بدهند.
 
فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ما امروز از عناصر ساخت قدرت بی‌پایان همچون رهبری ژرف اندیش، بلند اراده و صاحب اندیشه‌های نو و افق‌های بلند برای ترسیم قله‌های پیشرفت و یک ملت سرشار از اراده، شور، آگاهی، دانش و تلاش برخوردار هستیم، گفت: مضاف بر این ما دارای مکتبی هستیم که ما را برای پذیرش رسالت‌های بزرگ آماده می‌کند، همچنین ما از وجود جوانانی رشید، رشد یافته، برومند، مسئولیت پذیر که به آینده نگاه می‌کنند و پرچمدار پیشرفت علمی و فنی کشور هستند، برخورداریم و بر این اساس ایران به مهد ظهور یک تمدن جدید بشری بر اساس معنویت، اخلاق، کرامت انسان، آزادی و حریت انسان و بر اساس پیشرفت در همه عرصه‌ها استوار خواهد شد.
 
سلامی بیان کرد: آنچه را که ما امروز در این رویداد دیدیم، جلوه‌ای از شکوه و عظمتی است که توسط جوانان ما خلق شده و در نقطه به نقطه کشورمان تجلی پیدا کرده و قطعا در سطح جغرافیا و در سطح عمق هم گسترش خواهد یافت.
 
گفتنی است، همزمان با برگزاری این کنفرانس خبری کتاب «مسائل اساسی در تاسیس، مدیریت و بلوغ اندیشکده‌های سیاست گذاری» رونمایی شد.
 
کد مطلب: 176804
مرجع : دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
با کی ؟مگه کسی رو هم واسه خودتون گذاشتید شما نمیسازید هموطنامونا هدف قرار میدید و میزنید🤣🤣🤣🤣
چند رسانه ای