دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
هشدار چین به آمریکا:

دیگر نمی‌‌توانید در دنیا از موضع برتر با دیگران برخورد کنید

وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داده که موضع برتر اتخاذ نکرده و این پیش فرض را نداشته باشد که در امور بین‌الملل نظر نهایی را دارد.
۰
دیگر نمی‌‌توانید در دنیا از موضع برتر با دیگران برخورد کنید
مردم‌نيوز: به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، وانگ یی در گفتگو با رسانه های خارجی پیرامون دیدارهای اخیر خود با وزرای خارجه سنگاپور، مالزی، اندونزی، فیلیپین و کره جنوبی گفت چین نمی‌پذیرد که ایالات متحده لیستی از درخواست‌های یکجانبه را برای مذاکره در مقابل پکن قرار دهد.
به گفته وزیر خارجه چین " درب‌های مذاکره با چین باز است اما مذاکره باید در موضع برابر و با رعایت احترام متقابل انجام شود."
وی در ادامه گفت: چین این موضوع را نخواهد پذیرفت که کشوری در دنیا خود را در موضع برتر در مقابل دیگران قرار دهد و اینکه نظر نهایی را در امور جهانی داشته باشد. اگر آمریکا به تقابل ادامه دهد، چین این موضوع را بدون ترس و به آرامی انجام خواهد داد.
به گفته وانگ هر چند همکاری میان چین و آمریکا امکانپذیر است اما هر دو طرف باید به نگرانی‌های اصلی یکدیگر احترام گذاشته و اینکه چین درخواست‌های یکجانبه از سوی واشنگتن را نمی پذیرد. وزیر خارجه چین ادامه داد: ما قطعا با مداخله در امور داخلی چین برخورد می‌کنیم و از آن مهمتر با تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی که مبنای آن دروغ و اطلاعات نادرست است، مخالفیم.
وزیر خارجه چین گفت: چین نمی تواند به این دلیل که بسیاری از کشورهای کوچک و درحال توسعه از ما حمایت می کنند، عقب نشینی کند. اما چین این حق را دارد که پاسخ دهد زیرا باید از اقتدار و عزت ملی خود دفاع کنیم.
 
کد مطلب: 177982
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای