سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۷

خشم مسکو از فعالیت‌های موشکی واشنگتن و لندن

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نسبت به ایجاد سایت‌های موشکی توسط آمریکا و انگلیس واکنش نشان داد و گفت: این اقدام آن‌ها بی پاسخ نخواهد ماند.
۰
خشم مسکو از فعالیت‌های موشکی واشنگتن و لندن
مردم‌نيوز: موضوعات مرتبط با مواضع موشکی از جمله مهم‌ترین موارد اختلاف بین روسیه و آمریکا و همچنین متحدان غربی این کشور در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) محسوب می‌شود و حال با اقدامات اخیر واشنگتن و لندن در زمینه ایجاد زرادخانه جدید موشک‌های کوتاه و میان برد و همچنین استقرار موشک در اقصی نقاط جهان، روسیه واکنش تندی نسبت به این موضوع داشته است.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این راستا طی بیانیه‌ای ضمن تهدید آمریکا و انگلیس اعلام کرد: برخی مقامات پنتاگون طی هفته‌های گذشته از اقدامات عملی در جهت اجرای برنامه مواضع موشکی جدید در مناطق مختلف جهان و استقرار موشک‌های کوتاه و میان برد سخن گفته اند که پیش از این در قرارداد منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان برد منع شده بود.
وی با بیان اینکه واشنگتن در حال ساخت مجموعه‌های موشکی جدید از جمله موشک‌های مافوق صوت است، افزود: از سوی دیگر ارتش آمریکا گروه‌های عملیاتی جدیدی را بمنظور استقرار موشک‌ها و امکان بکارگیری آن تشکیل خواهد داد.
زاخارووا در ادامه تصریح کرد: با توجه به تشکیل این گروه‌های عملیاتی قرار است یک گروه در منطقه آسیای دور و اقیانوس آرام و گروهی دیگر در اروپا مستقر شوند.
سخنگوی وزارت امو خارجه روسیه به پیوستن انگلیس به آمریکا در بیانات خصومت جویانه و بی ثبات کننده در عرصه موشکی اشاره و اظهار کرد: انگلیس از نوسازی ۴۴ سیستم راکت انداز ام۲۷۰ آمریکایی خبر داده است که توانایی پرتاب موشک‌های دقیقی ازنوع پی. ار. اس. ام را دارد.
وی با اشاره به تمرکز نظامیان انگلیسی بر روی نابودی سیستم‌های دفاعی روسیه که در صورت آغاز جنگ امنیت این کشور را تامین می‌کند، تاکید کرد: اجرای طرح‌های نظامی جدید واشنگتن و لندن، موضوع راه حل‌های سیاسی-دیپلماتیک در دوره پس از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای کوتاه و میان برد و جلوگیری از متشنج شدن اوضاع در عرصه موشکی را سخت‌تر و غیر ممکن می‌کند.
زاخارووا با تاکید بر اینکه روسیه باب مذاکره را در چنین شرایطی نخواهد بست، گفت: این موضوع بعید نیست که روسیه به اتخاذ تدابیر نظامی-فنی برای پاسخ به تهدید‌های موشکی توجه بیشتری از خود نشان دهد.
 
کد مطلب: 178062
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای