سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

چرا احکام بازنشستگان تامین اجتماعی قابل مشاهده نیست؟

به گفته مدیر سازمان تامین اجتماعی، از دیروز حکم بازنشستگان و میزان حقوقی که قرار است آخر ماه دریافت کنند، در سایت تامین اجتماعی قابل مشاهده است. اما بازنشستگان می‌گویند نه تنها حکم سال جاری که حکم سال‌های قبل هم در دسترس نیست.
۱۳
۰
چرا احکام بازنشستگان تامین اجتماعی قابل مشاهده نیست؟
مردم‌نيوز:همزمان با افزایش حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰، مساله افزایش حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنها هم مطرح شد.

 

به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده در فروردین سا جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند. اما مشخص نیست این رقم با محاسبه مبلغ همسان‌سازی است که وعده آن را داده‌اند و یا رقم همسان‌سازی جدا محاسبه می‌شود.

 

مدیرعامل تامین اجتماعی گفته بود حکم بازنشستگان و میزان حقوق آنها از امروز در سایت تامین اجتماعی قابل مشاهده است. اما بازنشستگان می‌گویند با مراجعه به سایت نتوانسته‌اند حکم خود را ببینند.

 

برخی به نبود حکم و مشخص نبودن حکم انتقاد دارند و برخی به دریافتی اندکی که می‌گیرند. چراکه می‌گویند مدت زمان خدمت آنها کمتر از ۳۰ سال بوده و دریافتی آنها بسیار کمتر از رقم ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی است که اعلام شده است.

 

گفتنی است از پایان این هفته یا از ابتدای هفته آینده فرایند واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام می‌شود.

 
احکام منتشر نشد!

در ادامه نظر برخی از مخاطبان در این خصوص را می‌خوانید:

 

«من هرچی تلاش میکنم نتوانستم از سایت حکم افزایش حقوق بگیرم.»

 

« تو سایت حکم رو نشون نمیده. من زنگ هم زدم به ۱۴۲۰ ولی گفتن اخر ماه میتونید حکمتون و ببینین. حکم رو نشون نمیدین که باعث اعتراضات بازنشستگان نشه؟»

 

«توی سایت نه خبری از میزان افزایش حقوق است و نه هیچ فیشی صادر شده.»

 

«سیستم تامین اجتمایی هنوز بروزرسانی نشده که حقوقها معلوم بشه.»

 

«حکام سالهای قبل بالا نمیاد چه رسد به احکام این سال.»

 

«امروز صدبار وارد سایت شدم اما مدام می نویسه ارائه این خدمات مقدور نیست. حتی حکم سال ۹۹رو هم نمیاره، این یعنی چی؟ یعنی باید تا آخر فروردین صبر کنم تا حقوقم واریز بشه اونوقت بفهمم چقدر قراره حقوق بگیرم؟»

 
همه زیر خط فقریم!

اما بخش دیگری از بازنشستگان می‌گویند رقم واریزی هر چقدر که باشد کم است و آنها نمی‌توانند با آن چرخ زندگی‌شان را بچرخانند.

 

«حکم‌ها میاد و آخرش می بینیم که همش دویست تومن اضافه کردن. یک ساله همش میگن همسان سازی.»

 

«قیمت ها درسال ۹۹ به دو سه برابر رسیده حتی از اولین روز امسال هر روز داره بالاتر اما بازنشسته‌ها با این حقوق نمی‌تونن پاسخگوی این تورم باشند. بیچاره بازنشستگان که به علت کهولت سن کسی بهشون کاری نمیده.»

 

«با افزایش ۳۹ درصدی حداقل حقوق به ۴ میلیون میرسه. پس همسان‌سازی چی شد؟ با اون حقوق باید بره بالای ۵ تومن!»

 

«خط فقر ۱۰ میلیونه. حقوق بشه ۴٫۵ بشه ۵ تومن بازم دردی دوا نمیشه. قانون گذار باید  برای بازنشسته فکری کنه.»

 

«ما بازنشستگان مستمری بگیر تامین اجتماعی این همسان سازی حقوق را قبول نداریم ما خواهان همسان سازی حقوق صددرصد مثل سایر بازنشستگان هستیم.»

 

منبع: تجارت‌نیوز
کد مطلب: 178069
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سالاری نفهم تو چه مدیر احمقی هستی که هنوز نمی‌دانی حکم زده نشده تاسف ما این است که مدیر احمق وبیسوادی در راس سازمان است
Iran, Islamic Republic of
حکم جدید قابل رویت نیست
سعیدی باز نشسته
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی در حال خداحافظی است قبلا هم تجربه شده .هنگام امدن وعده میدهند تا هنگام رفتن هیچ گامی برنمیدارند تا تعهدی ایجاد نشود .به محض رفتن میگن گور پدر نفر بعدی .اوراق میفروشن تعهد ایجاد میکنند .این همسان سازی ومزخرفات هم بدلیل ضربه به نفر بعدیه وگرنه ما اصلا ادم نیستیم .خیلی متعهد بود همان سال اول اجرا میکرد .ما همه پینوکیو هستیم.احکام هم دیر یا زود صادر میشه انتفاع بیشتر با جقوق های بالاتره .سخت نگیریم .
Iran, Islamic Republic of
سلام چرا دروغگویی دولت بی غیرت نمایندگان بی لیاقت چرا مردم اذیت می کنید خدشاهد بلایی سرتون می اید چنددیگرهمتون به خیابان می آوریم دروغ نگید دزدها بی غیرتی مردم پاشویدبیاییدبیرون تاحقومون بگیریم
Iran, Islamic Republic of
واگذرتان به خداکه حق کشی میکنند
Iran, Islamic Republic of
ازکار افتاده چه گناهی کرده نمیخواست که مریض بشه حقه بیمه رو میداد چرا باید برای 30 سال حساب نکنن اگر مریض نمیشد داشت ادامه میداد باید یه فکری بکنن براش با توجه به این که قادر به کار کردن نیست وگرنه خود بیمه مو رو از ماست میکشه بیرون مگر از کار افتاده کلی حساب میکرد مسئولین مسئولیت پذیر باشید
Iran, Islamic Republic of
خجالت بکشید انگار داد ما ستان نداره .ما بازمانده ها چه کنیم .
خدا خودش عدالت رو اجرا کنه .
منجی بیا
آهنگران
Iran, Islamic Republic of
آقای سالاری شما بدرد سیاه بازی توی عروسی های قبل از انقلاب می خوردید یک بار برای همیشه محض رضای خدا ما قشر مستمری بگیر ان وباز نشستگان را نجات بده شما مدیر این سازمان شده اید که به درد این قشر از جامعه کارگری رسیدگی کنید نه اینکه نکی بپاشی بجای افزایش حقوق حقوق باید ده میلیون تومان باشد تا این قشر بتوانند یک زندگی معمولی داشته باشند. مانند این فال گیر ها حدود یکسال است که داری سرش را نشان می دهید نجات بدهید مردم وباز نشستگان را ودست از سر این بچه بازی ها بردارید با شکم سیر کنار سفره نشسته ای و بازی می کنی با مردم
گرسن
Iran, Islamic Republic of
چرا از کار افتاده های کلی که مانند شتر مرغ با آنها رفتار می کنید را مشخص نمی کنید مگر قانون آشکار نگفته است که از کار افتاده کلی ناشی از کار وبیماری باید حداقل حقوق سی ساله را داشته باشند سالار جان تو از کجا آمدی
Iran, Islamic Republic of
چرا رک و پوست کنده اعلام نمیکنید اینقد. دروغ نگید خودتون خجالت بکشید اینقد با دروغ حیله فریب خودتون رو نگه ندارید تا انتخابات واقعا زشته
منصور
Iran, Islamic Republic of
خلایق هر چه لایق!!!
Iran, Islamic Republic of
وقتی که داماد وزیر رفاه بنام(رضوی) 14هزارمیلیارد تومان به اتفاق شخص ملعون دیگری بنام : (محمدعلی هادی) اختلاس می کنند و بالا می کشند می خواستید این چنین وزیری به درد دل : بازنشسته تامین اجتماعی بدبخت برسد .
Iran, Islamic Republic of
سالاری تف به روت .
چند رسانه ای