سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۱

اتحادیه اروپا: توافق هسته‌ای را در مسیر درست قرار می‌دهیم

اتحادیه اروپا همزمان با نشست برجام اعلام کرد: اروپا قصد دارد تا توافق هسته‌ای ایران را دوباره در مسیر درست قرار دهد.
۰
اتحادیه اروپا: توافق هسته‌ای را در مسیر درست قرار می‌دهیم
مردم‌نيوز:
به نقل از الجزیره، اتحادیه اروپا همزمان با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد: اروپا قصد دارد تا توافق هسته‌ای را دوباره در مسیر درست قرار دهد.
این اتحادیه همچنین اعلام کرد: هدف اروپا احترام همه طرف‌های توافق به تعهدات برجامی است. هدف از نشست وین بحث در مورد ماهیت آن دسته از تحریم‌های اعمال شده علیه ایران است، که می‌تواند لغو شود.
بنا به گفته این اتحادیه هدف از نشست وین احیای توافق هسته‌ای است، اما طرف‌ها هنوز در آغاز راهی پیچیده و طولانی قرار دارند.
جلسه کمیسیون مشترک برجام قرار است امروز (سه‌شنبه) در وین و با واسطه گری سرویس امور خارجه اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برگزار شود.
جمعه گذشته نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک به صورت مجازی در سطح معاونان و مدیران کل وزیران خارجه ایران و ۱+۴ برگزار شد. طرف‌های باقی‌مانده برجام و همچنین برخی از منابع دیپلماتیک و رسانه‌ای از احتمال بازگشت واشنگتن به میز مذاکره برجام خبر دادند.
مقامات کشورمان گفت‌وگو‌های مستقیم یا غیرمستقیم با نمایندگان آمریکا در وین را رد کرده و می‌گویند پس از تایید لغو تحریم‌ها، ایران آماده است تا بلافاصله به تعهدات خود بازگردد.
 
کد مطلب: 178105
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای