سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸

بانک آمریکایی: بهبود صادرات ایران شوکی به بازار نفت وارد نمی‌کند

بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد که بهبودی بالقوه صادرات ایران شوک خارجی به بازار نفت وارد نخواهد کرد.
۰
بانک آمریکایی: بهبود صادرات ایران شوکی به بازار نفت وارد نمی‌کند
مردم‌نيوز: به نقل از خبرگزاری رویترز، موسسه خدمات مالی و بانکداری سرمایه گذاری و چند ملیتی "گلدمن ساکس" ضمن اعلام اینکه بعید است بهبود روند صادرات ایران شوکی به بازار نفت در جهان وارد کند، عنوان کرد که بهبودی کامل صادرات نفت ایران تا تابستان ۲۰۲۲ رخ نخواهد داد.
بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس ضمن اشاره به مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا طی نشست امروز در وین عنوان کرد که راه برای توافق احتمالا ماهها بطول خواهد انجامید و دیگر تولیدکنندگان اوپک پلاس خود را با مسئله افزایش احتمالی تولید نفت ایران مطابقت خواهند داد.
گلدمن ساکس اعلام کرده است که عادی شدن صادرات نفت ایران پیش از پایان سال ۲۰۲۱ منجر به کاهش ۵ دلاری بهای نفت و رسیدن به بهای ۷۰ دلار در هر بشکه می شود. این در حالی است که اگر توافقی جدید میان ایران و طرفین برجام حاصل نشود، بهای نفت در هر بشکه ممکن است بیش از ۱۰ دلار از پیش‌بینی گلدمن ساکس خرید و فروش شود.
گلدمن ساکس پیش از این اعلام کرده بود که انتظار احیای چشمگیر تقاضای نفت در تابستان سال جاری را دارد.
رویترز در ادامه این گزارش عنوان کرد: آمریکا انتظار دارد که مذاکره با ایران سخت خواهد بود.
هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام که روز جمعه ۱۳ فروردین به صورت مجازی آغاز شده بود، امروز (سه شنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه به ‌وقت محلی (۱۷:۰۰ به وقت تهران) در وین از سر گرفته می‌شود. 
سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست برعهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی‌ را در این نشست همراهی می‌کنند. 
رایزنی‌های فنی در قالب نشست‌های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم ها و مسائل هسته ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست است.
 
کد مطلب: 178108
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای