سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

صنعا خواستار مبادله زندانیان جنگ یمن شد

مقامات صنعا در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از نیروهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان و امارات خواستند که با اجرای توافق نامه تبادل اسرا که بدون استثنا همه اسرای طرفین را شامل شود، موافقت کنند.
۰
صنعا خواستار مبادله زندانیان جنگ یمن شد
مردم‌نيوز: «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز (سه شنبه) در توئیتی نوشت: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ما خواستار تبادل کامل اسرای طرفین هستیم.  
وی کشورهای متجاوز آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات و متحدان آن‌ها و سازمان ملل را مسئول هرگونه تاخیر در انجام مبادله اسرا دانست و افزود: این یک پرونده بشردوستانه است که نباید منوط به انتخاب لیست‌های خاص یا مطالبات بستگان درجه یک مزدوران با هزینه دیگران شود.  
این مقام سیاسی صنعا افزود: در این راه حل همه باید بصورت مساوی در نظر گرفته شوند.  
مذاکرات تبادل زندانیان بین انصارالله و نیروهای متجاوز ائتلاف در دسامبر ۲۰۱۸ در استکهلم سوئد برگزار شد و در آن دو طرف توافق کردند که ۱۵ هزار اسیر را مبادله کنند، اما این موضوع با شکست مواجه شد.  
پس از آن، مذاکرات مجدداً در امان پایتخت اردن برگزار و به آزادی حدود یک هزار و ۱۰۰ اسیر از هر دو طرف منجر شد، اما پس از آن تاکنون در زمینه اسیران دو طرف به جز ده‌ها مبادله کوچک که از طریق میانجیگری محلی و بدون دخالت خارجی و نیروهای ائتلاف در داخل یمن انجام شده، هیچ مبادله‌ای انجام نشده است.  
 
کد مطلب: 178109
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای