چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

رئیسی به میدان ۱۴۰۰ نیاید؛ اصولگرا‌ها به وحدت نمی‌رسند

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران به بیان توضیحاتی درباره روند حضور کاندیدای اصلاح‌طلب و اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.
۰
رئیسی به میدان ۱۴۰۰ نیاید؛ اصولگرا‌ها به وحدت نمی‌رسند
مردم‌نيوز:
علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و فعال سیاسی اصلاح طلب درباره وضعیت جبهه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: با این فضای سردی که بر عرصه انتخابات ۱۴۰۰ حاکم است معمولا کسانی پای صندوق‌ها می‌آیند که رای آن‌ها اصولگرایان نیست و معمولا اینگونه بوده که اصولگرا‌ها همیشه از شرایط تبعیت کرده در صحنه حاضر شده و به کاندیدای معرفی شده رای داده اند.  
نمازی ادامه داد: با توجه به فضایی که در جبهه اصلاحات ایران شکل گرفته و مردم را تشویق می‌کنند که در انتخابات شرکت کنند و با توجه به اینکه فاصله زمانی ناچیزی بین اعلام نتیجه توسط شورای نگهبان و شروع انتخابات است، رای دهنگان به اصولگرایان قطعا به یکی از کاندیدا‌های اصولگرا رای خواهند دارد و با وضعیت فعلی پیش بینی می‌کنیم کاندیدای اصولگرا‌ها با یک رای حداقلی انتخاب خواهد شد و به ریاست جمهوری خواهد رسید.  
فعال سیاسی اصلاح طلب توضیح داد: در بین کاندیدا‌های اصولگرا سید ابراهیم رئیسی شاخص است و با ورود او اتحاد شکل خواهد گرفت، ولی اگر او نیاید به اجماع رسیدن آن‌ها سخت است. بخش سنتی اصولگرا‌ها به انتخاب کاندیدای جوان انقلابی باور ندارند و به دنبال گزینه  با تجربه هستند.  
نمازی ادامه داد: همه باید در انتخابات شرکت کنند تا انتخابات با مشارکت حداکثری و رقابتی شکل بگیرد. شاه کلید این انتخابات وجود کاندیدا‌های متعدد و شاخص در هر دو جبهه است.  
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: اصلاح طلبان کاندیدهای شاخص زیادی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری دارند و افرادی مثل حسین مرعشی، غلامحسین کرباسچی، عبدالناصر همتی، محسن هاشمی و مصطفی تاج‌زاده گزینه‌های با تجربه‌ای هستند.  
نمازی افزود: مشکل اصلی اصلاح طلبان بحث تائید صلاحیت شدن آن‌ها است و اگر این موضوع حل شود آن‌ها می‌توانند به میدان بیایند و انتخابات رقابتی شود، اما اگر روند گذشته برای اصلاح طلبان اتفاق بیفتد رقابت در انتخابات به حداقل خودش می‌رسد.
 
کد مطلب: 181064
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای