چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳

چالش بودجه آموزش و پرورش مانع اجرای سند تحول بنیادین است

متخصص علوم رفتاری و کارشناس مسائل آموزشی معتقد است آموزش و پرورش با موانع بسیاری برای اجرای سند تحول بنیادین رو به روست که مهمترین آن بحث بودجه است.
۰
چالش بودجه آموزش و پرورش مانع اجرای سند تحول بنیادین است
مردم‌نيوز: دکتر توفیق حدادی در حاشیه‌ یازدهیمن همایش دانش‌افزایی و هم‌اندیشی مدارس سلام در مورد اشکلات فراروی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی اجرای این سند، با موانع متعددی روبه‌روست که مهم‌ترین آن بودجه است. بودجه‌ این نهاد به زحمت کفاف امور جاری آن را می‌دهد و در نتیجه برای کارهای زیربنایی و مخصوصا ارتقا و توانمندسازی نیروهای انسانی برای نیل به اهداف عالی این سند، توانی برای این وزارت‌خانه باقی نمی‌ماند.
وی که دکترای علوم رفتاری از جی‌آراس اروپا، دارد، ادامه داد: اما مدارس خصوصی که به عنوان بازویی برای کمک به آموزش و پروش شروع به کار کرده‌اند، برای باقی ماندن در بازار آموزش نیاز دارند که خدمات بهتری را به مردم و متقاضیان ارائه کنند. از این رو برای این مدارس، سطح کیفی آموزش بسیار حیاتی است و توجه به سندهای بالادستی برایشان بیش از دیگران اولویت دارد و باید برای این که مطابق سند تحول بنیادین ایران مقام نخست خدمات آموزشی را در خاورمیانه داشته باشد پیش‌قدم باشند.
این کارشناس مسائل آموزش و پرورش، دوره‌های دی‌ماه و اردیبهشت‌ماه دانش‌افزایی و هم‌اندیشی مدارس سلام را در راستای همین امر ارزیابی کرد و گفت: این برنامه‌ها که مطابق سند تحول بنیادین، در ساحت‌های گوناگون برای همکاران فرهنگی برنامه‌ریزی و تنظیم شده است، گرچه در بخش خصوصی برگزار می‌شود، اما به دو طریق به آموزش و پرورش دولتی قابل انتقال است: نخست این که بخشی از حاضران در این مجموعه، در مدارس دولتی نیز مشغول به کار هستند و می‌توانند سفیران این آموزش‌ها به دیگران باشند؛ و از دیگر این که علاوه بر بازتاب‌های رسانه‌ها، ما می‌کوشیم با دعوت از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش، و نیز ارسال این اطلاعات به نهادهای مربوطه، این حرکت را تعمیم دهیم و یا دستکم بستری را فراهم کنیم تا نظام آموزش و پرورش دولتی نیز وارد این عرصه بشود.
یازدهیمن همایش دانش‌افزایی و هم‌اندیشی مدارس سلام، امروز و فردا، ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه در مدرسه‌ گلبانگ در حال برگزاری است.
 
کد مطلب: 48979
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای