سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹

شیوا: قیمت‌های نامعقول خودروهای وارداتی بی‌ضابطه است

رئیس شورای رقابت در واکنش به افزایش قیمت خودروهای وارداتی در سطح بازار گفت: متأسفانه با وجود ابلاغ دستور العمل واردات خودرو همچنان رشد قیمت ها ادامه دارد که در همین ارتباط باید پرسید آیا خودروهای وارداتی آیین نامه قیمت گذاری دارد یا خیر؟
۲
۰
شیوا: قیمت‌های نامعقول خودروهای وارداتی بی‌ضابطه است

مردم‌نيوز: رضا شیوا با اشاره به اینکه بعد از ابلاغ دستورالعمل جدید واردات خودرو اقدامی برای ساماندهی بازار این خودروها توسط مسئولین انجام نشده است، اظهارداشت:  قیمت انواع خودروهای وارداتی براساس یک آیین نامه مشخص تعیین می‌شود اما سوال اینجاست قیمت‌های نامعقول امروز بازار مطابق کدام ضابطه تعیین شده است.
وی با بیان اینکه آیا خودروهای وارداتی آیین نامه قیمت گذاری دارد یا خیر؟ افزود: براساس آیین نامه قیمت گذاری خودروهای وارداتی سود معقولی برای شرکت ها تعیین شده اما امروز رشد قیمت ها به هیچ عنوان با آیین نامه مطابقت ندارد.
شیوا اضافه کرد: متأسفانه با وجود ابلاغ دستور العمل واردات خودرو همچنان رشد قیمت ها ادامه دارد  حتی برخی از این شرایط سوء استفاده کرده و حاضر به فروش خودروهای خود نیستند.
رئیس شورای رقابت  تصریح کرد: بررسی ورود شورای رقابت به بازار خودروهای وارداتی کارشناسی شد و در نهایت قرار بر این شد شورای رقابت به این بازار ورود پیدا نکرده و وزارت صنعت و سازمان حمایت متولی خرید و فروش این خودروها در سطح بازار است.
 
کد مطلب: 50153
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
وزارت صنعت متولی هست که خودش از این اب گل الود بیشترین ماهی رو میگیره رییس درزد ها رو مامور رسیدیگی کردند افرین
Netherlands
سلام.اگر قرار بر این است که شورای رقابت در خصوص گرانی خودرو ورود پیدا نکند بفرمایید که این شورا اصلا چه کاره هست ؟لابد فقط در مورد گرانی دیگر اقلام مثل سبزی خوردن و غیرهورود پیدا میکند
چند رسانه ای