چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
گشت و گذار سایبری؛

قبل از خواب،استفاده از تلفن همراه ممنوع

نور آبی ساطع شده از صفحات ال ای دی تلفن همراه، تولید ملاتونین را کند یا متوقف می کند؛ هورمونی که زمان خواب را به مغز اطلاع می دهد.
۰
قبل از خواب،استفاده از تلفن همراه ممنوع
مردم‌نيوز: در حالت عادي ٢٠ دقيقه طول مي كشد تا هنگامي كه فرد دراز مي كشد به خواب برود، اما عامل مهمی وجود دارد كه اين زمان را براي همه ما طولاني تر مي كند و آن استفاده از گوشي تلفن همراه مان در هنگام خواب و مضرات استفاده از گوشی موبایل در رختخواب و پیش از خوابیدن است.

اغلب ما بدون توجه به عواقب و مضرات استفاده از گوشی موبایل در رختخواب، آن را با خودمان به تختخواب مي بریم، قبل از خواب پيام هايمان در شبكه هاي اجتماعي را چك ميكنيم و يا به سايت هاي مورد علاقه مان سري ميزنيم؛ اگرچه عموما اين كار را براي سريعتر سپري كردن مدت زماني كه طول مي كشد تا خوابمان ببرد انجام مي دهيم اما حقيقت آن است كه گوشي تلفن همراهمان خواب آرام شب را از ما ميگيرد.

ما به نور متساعد شده از صفحه نمايش گوشي خيره می شویم. اين نور باعث مي شود مغز به اشتباه گمان كند روز هنوز به پايان نرسيده و وارد ساعات شب نشده است.

نور آبی عامل اصلی آسیب ها و مضرات استفاده از گوشی موبایل در رختخواب
نور صفحه نمايش گوشي است كه شما را بيخواب كرده، به ويژه نور آبي آن. نور آبي اي كه از اغلب صفحه هاي نمايش نظير گوشي هاي هوشمند، تبلت ها، كامپيوتر ها و تلويزيون ها متساعد مي شود؛ همان نور آبي با طول موج كوتاهي ست كه خورشيد در ساعات روز از خود منتشر مي كند و باعث بيدار شدن و ماندن ما مي شود؛ درست بر عكس آنچه ما به هنگام شب و استراحت كردن به آن نياز داريم.

به همين دليل نور آبي صفحه نمايش گوشي همراه باعث می شود مغزبا تصور آنكه هنوز در ساعات روز به سر مي بردو هورمون هايي را كه باعث به خواب رفتن بدن ميشود،سركوب می كند.
کد مطلب: 52283
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای