جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵

۱۸ استان تحت تأثیر سامانه بارشی جدید

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای از بارش‌های باران و برف در ۱۸ استان کشور خبرداد و اعلام کرد: این بارش‌ها تا روز یکشنبه ادامه می‌یابد؛ رانندگان هم ضمن تجهیز وسایل گرمایشی و زنجیز چرخ، زمان مناسبی را برای تردد در جاده‌‌های کوهستانی انتخاب کنند.
۰
۱۸ استان تحت تأثیر سامانه بارشی جدید
مردم‌نيوز: سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه‌ای به وضعیت‌ بارش‌های باران و برف در ساعات و روزهای آتی اشاره کرد. متن این اخطاریه به شرح ذیل است:

جمعه 27 بهمن: بارش برف درمناطق کوهستانی و ارتفاعات در جنوب آذربایجان غربی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، غرب اصفهان، جنوب همدان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران و بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر در شمال ایلام، لرستان و شمال خوزستان.

شنبه 28 بهمن ماه: بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی در کردستان، کرمانشاه، ایلام و بارش برف در جنوب و غرب آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، جنوب اردبیل، دامنه های البرز در شمال استانهای قزوین، البرز و تهران و به‌تدریج از بعد از ظهر در لرستان و وزش باد شدید در خوزستان با احتمال خیزش گردوخاک.

یکشنبه 29 بهمن: وزش باد شدید جنوبی در خوزستان با احتمال قوی خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی، تشدید بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام و سپس از اواسط روز شمال و شرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد وآذربایجان شرقی و اواخروقت بارش برف در شمال قزوین، زنجان و دامنه‌های البرز در شمال استانهای البرز، قزوین و تهران و دامنه‌های شمالی البرز در جنوب استانهای ساحلی خزر، اردبیل، زنجان و آذربایجان شرقی، همدان درمناطق کوهستانی با بارش برف و لغزندگی معابر و جاده های کوهستانی.

با توجه به پیش‌بینی وضع هوا، انجام اقدامات زیر توصیه می‌شود:

-وزش باد از سمت جنوب تا جنوب غربی طی روزهای شنبه و یکشنبه موجب مواج شدن بخشهای میانی تا شمالی خلیج فارس خواهد شد. بر این اساس لازم است برای تردد شناورهای سبک در نواحی میانی تا شمالی خلیج فارس محدودیت لازم در نظر گرفته شود.

-انتخاب زمان مناسب برای عبور از جاده‌های کوهستانی برفگیر.

-تجهیز به وسایل گرمایش و زمستانی به خصوص زنجیر چرخ برای عبور از مناطق با احتمال بارش برف یا کولاک برف.

-روزهای شنبه و یک‌شنبه وزش باد شدید در استان‌ خوزستان موجب گردوخاک و کاهش دید می‌شود و احتمال اختلال در حمل و نقل به‌ خصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان وجود دارد.

-با توجه به تشدید بارش در برخی نقاط یاد شده احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیلها وجود دارد، بنابراین بکارگیری نکات ایمنی و عدم توقف در مسیر سیلاب توصیه می‌شود.

-هشدارهای هواشناسی با جزئیات بیشتردر مورد هریک از استانها از مراکز پیش بینی استان مربوط قابل دسترسی است.
کد مطلب: 55456
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای