دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
سوء استفاده رسانه آمریکایی از سخنان رئیس جمهور؛

به اظهارات روحانی توجه کنید/ تغییرات بزرگ پیش روی ایران!

پیش از این نیز اظهارات حاشیه ساز روحانی درباره موضوعاتی چون "درس مذاکره گرفتن از عاشورا"،‌ "اسلام رحمانی"، "زیر سوال بردن عصمت معصومین" و ... به موضوع مورد علاقه رسانه های فارسی زبان غرب تبدیل شده بود.
۰
به اظهارات روحانی توجه کنید/ تغییرات بزرگ پیش روی ایران!
مردم‌نيوز: خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس (AP) با انتشار گزارشی به مشکلات اقتصادی ایران با وجود دستیابی به توافق هسته ای پرداخته است.
 
آسوشیتدپرس در این گزارش با سوء استفاده از اظهارات دکتر روحانی، رئیس جمهور کشورمان در رابطه با "برگزاری رفراندوم" از حرکت ایران به سوی تغییرات حکومتی سخن به میان آورده است!
 
این گزارش همچنین مورد توجه دیگر رسانه های غربی از جمله فاکس نیوز آمریکا، روزنامه واشنگتن پست، شبکه ای بی سی نیوز، دیلی میل انگلیس و همچنین برخی رسانه های صهیونیستی از جمله تایمز اسرائیل قرار گرفته و آن ها نیز به انعکاس این خبر پرداخته اند.
 
در بخش هایی از این گزارش می خوانیم:
«اعتصاب های کارگری، اعتراضات سراسری و ورشکستگی بانک ها و ...؛ با وجود وعده هایی که در رابطه با توافق هسته ای و رفع مشکلات به مردم داده شده بود، در ماه های اخیر ایران با مشکلات مختلف اقتصادی دست به گریبان بوده است.
 
یکی از اعتصابات گسترده ای که اکنون در ایران در حال جریان است مربوط به گــروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز است که در جنوب غربی این کشور قرار دارد؛ صدها نفر از کارگران معترض این شرکت می گویند که در سه ماه گذشته حقوق دریافت نکرده اند؛ برخی از معترضان نیز طی روزهای اخیر دستگیر شده اند.
 
محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت اعلام کرده است که بیش از 3.2 میلیون ایرانی بی کار هستند. نرخ بیکاری در ایران اکنون از 11 درصد نیز گذشته است.
 
بانک ها با مشکلات عمده دست و پنجه نرم می کنند؛ ورشکستگی موسسه اعتباری کاسپین در سال گذشته که به سرمایه گذاران وعده پرداخت سودهایی را داده بود که از نظر اقتصادی منطقی به نظر نمی رسد، حاکی از مشکلات اقتصادی سرمایه گذاران دارد که با وجود عدم اطمینان از آینده سرمایه خود در این موسسه سرمایه گذاری کرده اند.
 
در این میان موجی از اعتراضات در کشور به راه افتاد و روحانی در میانه اعتراضات، پیشنهاد برگزاری رفراندوم را مطرح کرد و البته به صورت دقیق عنوان نکرد که چه موضوعی به رای گیری گذاشته شود.»
 
این رسانه آمریکایی در ادامه با سوء استفاده از اظهارات روحانی درباره رفراندوم، از برگزاری همه پرسی برای نظام سخن به میان آورده است.
 
البته این اولین باری نیست که شاهد بیان چنین اظهاراتی از سوی رئیس جمهور محترم هستیم. پیشتر هم  اظهارات حاشیه ساز روحانی درباره موضوعاتی چون "درس مذاکره گرفتن از عاشورا"،‌ "اسلام رحمانی"، "زیر سوال بردن عصمت معصومین" و ... به موضوع مورد علاقه رسانه های فارسی زبان غرب تبدیل شده بود.
 
در آخرین نمونه از این موارد، رئیس جمهور، در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی بار دیگر به طرح مسائل نظری و فکری پرداخت؛ اظهاراتی که هرچند ارتباطی با مسئولیت اجرایی وی ندارد اما مورد استقبال رسانه‌های غربی قرار گرفت.
 
"حسن رحیم‌پور ازغدی" از نظریه‌پردازان مطرح حوزه انقلاب اسلامی  و از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره گفته است: این مسائل در حوزه و دانشگاه بحث می‌شود. شما اگر می‌خواستید به اینها جواب دهید چرا مسئولیت اجرایی گرفتید؟ شما نباید سؤال طرح کنید بلکه باید پاسخگو باشید. در یکی دو سال آینده هرچه نظر فلسفی، معرفت شناسی، تاریخ انقلاب، فقه سیاسی گفتند باید بگوییم شما درست می‌گویید اما جواب بدهید برای کشور چه کار کرده‌اید؟
 
این فضاسازی ها در شرایطی صورت می گیرد که کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی بر این باورند که رئیس جمهور محترم به جای طرح مباحث جنجالی و پرداختن به مباحث فکری و علمی، باید پاسخگوی وظایف اجرایی خود از جمله مشکلات عدیده اقتصادی باشد که در این روزها به بزرگترین مشکل کشور تبدیل شده است.
 
کد مطلب: 58357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای