ترامپ برخی مهاجران را «حیوان» خواند

27 ارديبهشت 1397 ساعت 13:45

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگوی جنجالی بر سر دیوار مرزی با مکزیک و روند اجرای قانون، برخی از مهاجران را «حیوان» خواند.


مردم نیوز: خبرگزاری فرانسه گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جمع جمهوری‌خواهانی از ایالت کالیفرنیا که به کاخ سفید آمده بودند، گفت: ما با مردمی سر و کار داریم که به کشورمان می‌آیند یا برای ورود تقلا می‌کنند. ما مردمی را از خارج از کشورمان جذب می‌کنیم. نمی‌توانید تصور کنید که این افراد چقدر بد هستند. اینها آدم نیستند. اینها حیوانند و ما آنها را از خارج می‌گیریم.
این اظهارات ترامپ پس از سخنانی درباره مهاجران و قوانین موسوم به «شهرهای پناهگاه» و باند ام اس – 13 مطرح شد. این باند مرکزش در ایالات متحده آمریکاست اما ریشه‌هایی در السالوادر دارد. ترامپ گاها اعضای این باند را وحشی و قاتل توصیف می‌کند.
این اظهارات ترامپ فورا از سوی دموکرات‌ها محکوم شد. جرد پلیس، یکی از اعضای کنگره آمریکا از ایالت کلورادو گفت: مهاجران انسان هستند نه حیوان نه مجرم نه قاچاقچی مواد مخدر و نه متجاوز، آنها انسانند.
همچنین جری براون، فرماندار کالیفرنیا گفت: ترامپ درباره مهاجران دروغ می‌گوید. درباره جرم و جنایت دروغ می‌گوید و درباره قوانین کالیفرنیا هم دروغ می‌گوید. اینکه تعدادی سیاستمدار جمهوری خواه را جمع کنید تا سیاست‌های بی پایه او را تشویق کنند چیزی را تغییر نمی‌دهد ما به عنوان شهروندان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان تحت تاثیر چنین جوی قرار نمی‌گیریم.
 


کد مطلب: 68348

آدرس مطلب: http://www.mardom-news.com/news/68348/ترامپ-برخی-مهاجران-حیوان-خواند

مردم نيوز
  http://www.mardom-news.com