دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰

"عیسی کلانتری" چه‌نقشی در بحران آب امروز ایران داشته است

آن زمان که امثال آقای عیسی کلانتری در کار طراحی و اجرای پروژه‌های عظیم و پرهزینه احداث صدها سد در ایران بودند و ایران را به مقام «سومین کشور سدساز در جهان» ارتقا می‌دادند، متخصصان دانشمند و دلسوز می‌دانستند اقلیم ایران برای سدسازی...
۰
"عیسی کلانتری" چه‌نقشی در بحران آب امروز ایران داشته است
مردم‌نيوز: عبدالله شهبازی در یادداشتی نوشت: نتانیاهو با انتشار ویدئویی که یکشنبه 10 ژوئن 2018، 20 خرداد 1397 انتشار یافت و با نوشیدن لیوانی آب آغاز می‌شود، برای «بحران آب» در ایران دلسوزی کرد و گفت دانش اسرائیل را در این زمینه به ایرانیان می‌آموزد.
نتانیاهو، با ذکر نام «عیسی کلانتری» به سخنان وزیر پیشین کشاورزی ایران استناد کرد که گویا، به‌ادعای کلانتری، در آینده 50 میلیون ایرانی، به‌دلیل خشکسالی، مجبور به ترک محل زندگی خود خواهند شد.
متخصصین ایرانی آن‌قدر، هم از نظر عمق دانش کارشناسی و هم از نظر مدیریت اجرایی، توانمند هستند که بتوانند بحران آب را مدیریت کنند مشروط بر اینکه «دوستان نتانیاهو» بگذارند.
بخش مهمی از بحران آب ایران را «دوستان نتانیاهو» پدید آوردند که در دستگاه عریض و طویل و بی‌حساب و کتاب دیوان‌سالاری ایران حضور داشته و دارند؛ کسانی ‌که سالیان مدید است اهرم‌های مهمی را در مدیریت کشور به‌دست گرفته‌اند.
همینان از طریق القا و اجرای سیاست‌های ‌مخرب،‌ با بهره‌گیری از شور انقلابی و خدمت‌رسانی یا بلندپروازی مدیران کم‌دانش یا جوان، ‌هم سرمایه ایرانیان را تباه کردند و هم وضع آب، و نیز خاک و جنگل‌ها و مراتع ایران را به‌سوی بحران سوق دادند.
سپس، همینان، از طریق تبلیغات سنگین و آگراندیسمان کردن «بحران آب»، راهکار «تراریخته» (کشت محصولات کشاورزی از نظر ژنتیکی دستکاری‌شده یا «دگرژن‌شده‌») را برای مدیریت آب کشور عنوان کردند آن هم در محصولاتی مانند برنج‌ که در هیچ جای دنیا برای مصرف انسان به‌شکل تجاری کشت نشده و در هیچ آزمایشگاه بزرگ انسانی تجربه نشده است، بدین‌سان، کشاورزی ایران را از چاهی به چاه ویل دیگر هدایت کردند.
آن زمان که امثال آقای عیسی کلانتری در کار طراحی و اجرای پروژه‌های عظیم و پرهزینه احداث صدها سد در ایران بودند، و ایران را به مقام «سومین کشور سدساز در جهان» ارتقا می‌دادند، متخصصان دانشمند و دلسوز می‌دانستند اقلیم ایران برای سدسازی، آن هم به این میزان انبوه، مناسب نیست و راهکار مدیریت آب در ایران طرح‌های کوچک محلی است ‌که پس از مطالعات جدی به‌اجرا درآید. معهذا، به نظرات کارشناسان دلسوز و باتجربه اعتنا نشد و ‌پول‌های عظیم صرف پروژه‌های سنگینی ‌شد که در لفاف زیبا و بزک‌شده عرضه می‌شد ولی‌ در نهان نابود کردن ایران را هدف گرفته بود، و نیز انباشتن جیب پیمانکارانی که بسیاری‌شان دستچین‌شده بودند.
همان زمان که «دوستان نتانیاهو» مجوز حفر بیش از یک میلیون حلقه چاه عمیق و نیمه‌عمیق را صادر می‌کردند، و همپای آن شبکه گسترده و کهن قنات‌های ایران به‌سرعت رو به نابودی می‌رفت، باز هم متخصصان دانشمند و دلسوزی بودند که عواقب وحشتناک این سیاست را می‌شناختند و پیش‌بینی می‌کردند ولی گوش شنوایی نبود.
چقدر سخت است سالیان مدید با دست‌های بسته تخریب‌های عمدی «دوستان نتانیاهو» را دیدن و اینک اشک تمساح این ‌«دایه‌های مهربان‌تر از مادر» را.
 
کد مطلب: 71971
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای