سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴

بیانیه رسمی شرکت نایکی: به دلیل تحریم آمریکا نمی توانیم به بازیکنان ایران کفش بدهیم

نایک بالاخره به ماجرای عدم تحویل کفش به تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و اذعان کرد که از ترس تحریم‌های آمریکا، این کار را کرده است.
۰
بیانیه رسمی شرکت نایکی: به دلیل تحریم آمریکا نمی توانیم به بازیکنان ایران کفش بدهیم
مردم‌نيوز: چند روز پس از اعلام خبر امتناع شرکت لوازم ورزشی «نایکی» از ارائه کفش ورزشی به اعضای تیم ملی فوتبال ایران، سخنگوی این شرکت بالاخره به این ماجرا واکنش نشان داد.
آنطور که خبرگزاری فرانسه گزارش داده، شرکت نایکی در بیانیه‌ای رسمی «تحریم‌های آمریکا» را علت عدم ارائه کفش ورزشی به تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است.
در بیانیه نایکی آمده است:
تحریم‌های آمریکا بدان معنا است که نایک به عنوان یک شرکت آمریکایی، نمی‌تواند در حال حاضر به تیم ملی ایران کفشی تحویل بدهد.
در ادامه این بیانیه آمده است:
تحریم‌هایی که می‌توان علیه نایکی اعمال کرد، سال‌هاست که به قوت خود باقی است و بر اساس قانون، می‌توان آنها را اعمال کرد.
خبرگزاری فرانسه نوشته که اعلام ناگهانی ناممکن بودن ارائه کفش‌های نایکی به ورزشکاران ایرانی، مسئولان فوتبال این کشور را سردرگم کرده زیرا در جام جهانی سال 2014 و در حالی که همین تحریم‌های امروز علیه ایران اعمال می‌شد، فوتبالیست‌های ایرانی توانسته بودند با کفش‌های نایک وارد زمین شوند.
در این گزارش به نقل از «کارلوس کیروش» سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران آمده است: «ورزشکاران به تجهیزات ورزشی خود عادت می‌کنند و این درست نیست که یک هفته مانده به چنین مسابقه مهمی، این تجهیزات را عوض کرد.»
 
کد مطلب: 72172
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای