چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۳

اعلام جنگ ارتش یمن با آمریکا

«عزیز راشد» معاون سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که ارتش یمن به جای مبارزه با دست‌نشانده‌های محلی و منطقه‌ای به جنگ با دشمن اصلی، چون آمریکا می‌رود.
۰
اعلام جنگ ارتش یمن با آمریکا
مردم‌نيوز: معاون سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که «از مرحله جنگ با دست‌نشانده‌های محلی و منطقه‌ای (مانند امارات و عربستان) عبور کردیم و اکنون وارد مرحله جنگ با دشمنان اصلی مانند آمریکا شده‌ایم.»

«عزیز راشد» معاون سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که ارتش یمن به جای مبارزه با دست‌نشانده‌های محلی و منطقه‌ای به جنگ با دشمن اصلی، چون آمریکا می‌رود.

راشد در گفتگو با «الثوره نت» افزود: دشمنان اصلی با همه تجهیزات و توان خود در برابر رزمندگان یمنی شکست خوردند و امروز می‌بینیم که دشمن آمریکایی با همه امکانات نظامی خود برای اشغال الحدیده، چگونه در دام نظامی نیرو‌های یمنی افتاده و زمین‌گیر شده است.

معاون سخنگوی ارتش یمن تصریح کرد که فریاد امارات برای کمک به این کشور در جنگ یمن و مداخله مستقیم آمریکا در این جنگ، همان چیزی است که ما آن را می‌خواهیم تا برای همگان مشخص شود که دشمن اصلی ما آمریکا است؛ حال این دشمن هر اندازه تلاش می‌کند تا خود را مخفی کند.

او تاکید کرد که دست‌نشان‌های محلی و منطقه‌ای و مزدوران آن‌ها با وجود اصرار زیاد به جنگ یمن که البته برخاسته از تفکرات القاعده‌ای و سلفی آن‌ها است، هیچ ارزشی ندارد، زیرا به دست نیرو‌های ارتش یمن و انصارالله کشته می‌شوند. مزدوران ائتلاف سعودی مانند مزدوران سودانی، تلفات سنگین جانی در جنگ با نیرو‌های یمنی متحمل شده‌اند، اما حساب و کتاب نظامی یا سیاسی برای آن‌ها وجود ندارد، زیرا پیش‌تر بهای آن با پول پرداخته شده است.

راشد تاکید کرد که جنگ حقیقی برای ارتش یمن، جنگ مستقیم با آمریکا است و اگر جرات پاسخ با درخواست کمک اماراتی‌ها را داشته باشد، آن وقت باید خسارت سنگین نظامی و سیاسی را متحمل شود.

او در پایان اعلام کرد که ارتش آمریکا پیشتر تجربه‌های تلخی را در ویتنام، عراق و ایران به دست آورده است و در یمن نیز همین تجربه را به دست می‌آورد، چراکه نیرو‌های یمنی قوی و شهادت طلب هستند.
کد مطلب: 72403
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای