چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷

توضیح درباره یک ابهام/ مجوزی که سریع گرفته شد

سخنگوی شورایعالی اکران درباره این ابهام که چطور سینما‌های تهران و شهرستان‌ها بلافاصله پس از پایان جلسه شورا فروش بلیت فوتبال را آغاز کردند، توضیح داد.
۰
توضیح درباره یک ابهام/ مجوزی که سریع گرفته شد
مردم‌نيوز: عصر روز گذشته ۲۲ خرداماه جلسه شورای عالی اکران برای تعیین تکلیف پخش فوتبال مسابقات جام جهانی فوتبال روسیه در سینما‌ها برگزار شد که علی سرتیپی سخنگوی شورایعالی اکران درباره خروجی جلسه گفته بود: «در دومین جلسه شورایعالی اکران مقرر شد درجهت حمایت از تیم ملی فوتبال کشورمان سینما‌های متقاضی نمایش فوتبال پس از اخذ مجوز لازم از کارگروه اکران اقدام کنند.»

وی همچنین اعلام کرده بود: «اکران فوتبال در شهرستان‌ها نیز پس از هماهنگی و اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قابل اقدام است.»

این موضوع نشانگر این مطلب بود که سینماداران باید بعد از مصوبه شورا اقدام به گرفتن مجوز‌های لازم کنند، اما تنها دقایقی بعد از انتشار این خبر از سوی سازمان سینمایی سایت بلیت فروشی این رویداد باز و حتی تعداد سینما‌های نمایش دهنده فوتبال در تهران و شهرستان‌ها نیز مشخص شد که این سوال را پیش آورد که چطور بلافاصله بعد از انتشار این خبر مجوز‌ها صادر شد.

به همین منظور از علی سرتیپی سخنگوی شورایعالی اکران مساله را جویا شدیم که دراین باره به خبرنگار مهر گفت: سینما‌های تهران از قبل هماهنگی‌ها را انجام داده بودند. وقتی مدیران ارشد سینما در جلسه حضور داشتند یعنی مجوز‌ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از قبل بررسی شده است. در آن جلسه بیشترین بحث ما درباره سینما‌های شهرستان بود تا با ادارات کل خود هماهنگ کنند که آن‌ها هم هماهنگ کرده بودند و تنها منتظر صدور این دستورالعمل بودند.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه زمان بسیار اندکی برای آغاز بلیت فروشی وجود داشت و این بازی‌ها از جمعه ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود باید این هماهنگی‌ها به سرعت صورت می‌گرفت البته این هماهنگی‌ها کار چندان سخت و زمان بری نبود.

 
کد مطلب: 72456
مرجع : افکار نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای