جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲

اولین آزادراه ایران با سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتر

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که سرعت تردد در آزادراه کنارگذر جنوبی تهران برای ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت طراحی شده است، گفت:‌ پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴۷درصد است.
۰
اولین آزادراه ایران با سرعت مجاز ۱۳۰ کیلومتر
مردم‌نيوز: خیرالله خادمی در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران،‌ اظهار کرد: برای بهره‌برداری کامل از این پروژه که در چهار استان قزوین،‌ البرز، تهران و مرکزی قرار دارد باید همه قطعات ساخته شود؛ قطعه شماره 4 این آزادراه از اتوبان تهران ــ قم تا اتوبان قم ــ گرمسار به‌طول 38 کیلومتر حدود 86 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد:‌ قطعه 2 حدفاصل ماهدشت ــ ساوه به‌طول 50 کیلومتر 42 درصد پیشرفت فیزیکی،‌ قطعه 3 از اتوبان ساوه تا قم به‌طول 30 کیلومتر 28 درصد پیشرفت فیزیکی و قطعه یک از آبیک تا اتوبان ساوه (ماهدشت و اشتهارد) به‌طول 40 کیلومتر در حال حاضر 32 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی  با بیان این‌که مجموع پیشرفت فیزیکی کل پروژه حدود 47 درصد است، تصریح کرد:‌ با بهره‌برداری از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران،‌ ترافیک استان‌های قزوین،‌ زنجان، تبریز از چرمشهر به‌سمت شرق کشور از تهران خارج می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حدود صورت‌وضعیت 870 میلیارد تومانی برای این پروژه،‌ گفت:‌ البته کارکرد پیمانکار حدود 150 میلیارد تومان بیش از این مبلغ است.
 
کد مطلب: 73232
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای