شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ - اردن

در پایان روز نخست ۴ نقره کاراته‌کاهای ایران قطعی شد

در پایان نخستین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ اردن، چهار کاراته‌کای ایران با راهیابی به مبارزه فینال، مدال نقره خود را قطعی کردند و هشت کاراته‌کای کشورمان هم برای کسب مدال برنز تلاش می‌کنند.
۰
در پایان روز نخست ۴ نقره کاراته‌کاهای ایران قطعی شد
مردم‌نيوز: از صبح امروز (جمعه، ۲۲ تیر ۱۳۹۷) پانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ با حضور ۳۱۲ کاراته‌کا از ۲۹ کشور آغاز شد.
امروز در پایان نخستین روز این مسابقات، چهار کاراته‌کای ایران به فینال وزن خود راه یافتند و هشت نماینده دیگر ایران برای کسب مدال برنز فردا به روی تاتامی خواهند رفت.
به این ترتیب حمیده عباسعلی، مجید حسن‌نیا، علی‌اصغر آسیابری و صالح اباذری برای کسب مدال طلا به مصاف رقبا می‌روند. همچنین طراوت خاکسار، مبینا کاویانی، شیما آل‌سعدی، امیررضا میرزایی و مهدی خدابخشی در بخش کومیته، امیربهادر تدین در کاتای انفرادی مردان، تیم کاتای ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در بخش کاتای تیمی مردان و تیم کاتای الناز تقی‌پور، نجمه قاضی‌زاده و شادی جعفری در بخش کاتای تیمی بانوان برای کسب مدال برنز به روی تاتامی خواهند رفت.
به این ترتیب در پایان مسابقات امروز نتایج به دست آمده برای کاراته‌کاهای ایران به شرح زیر است:
* بخش کومیته انفرادی بانوان
وزن به ۶۸+ کیلوگرم، حمیده عباسعلی در گام نخست با برتری ۳ بر ۰ مقابل نماینده اندونزی به دور دوم رسید، او در دومین دیدار حریف هندی را ۸ بر ۰ مغلوب کرد. عباسعلی در گام سوم مقابل "آیومی یوکوزا" ژاپن پس از تساوی ۰ بر ۰ در هانتی برنده تاتامی شد و به فینال راه یافت. او در دیدار پایانی مقابل "سون وون ژو" از چین تایپه قرار خواهد گرفت.
وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوت خاکسار در نخستین گام با حساب ۲ بر ۱ مقابل حریف ویتنامی به پیروزی رسید و در ادامه ۴ بر ۱ حریف کره‌ای را شکست داد. او در مبارزه سوم ۸ بر ۴ مغلوب نماینده چین‌تایپه شد و به جدول شانس مجدد رفت. خاکسار فردا (شنبه) برای کسب مدال برنز مقابل برنده دیدار قزاقستان و مالزی قرار می‌گیرد.
وزن ۶۸- کیلوگرم، مبینا کاویانی در اولین دیدار ۶ بر ۲ نماینده کشور میزبان را شکست داد و سپس ۵ بر ۲ به حریف ازبکستانی غلبه کرد و در نیمه نهایی پس از تساوی ۱ بر ۱ مقابل کاراته‌کای ژاپنی رسید در هانتی شکست خورد. کاویانی برای کسب مدال برنز فردا به مصاف برنده حریفی از چین یا هند میرود.
وزن ۶۱- کیلوگرم، شیما آل‌سعدی ابتدا حریفی از سریلانکارا ۸ بر ۰ شکست داد و در ادامه ۱۱ بر ۲ مغلوب نماینده ویتنام شد. او در گروه شانس مجدد به مبارزاتش ادامه خواهد داد.
وزن ۵۰- کیلوگرم، سارا بهمنیار در اولین دیدار ۱ بر ۰ نتیجه را به حریف فیلیپینی واگذار کرده و با این شکست از ادامه مسابقات بازماند.
* بخش کومیته انفرادی مردان
وزن ۵۵- کیلوگرم، مجید حسن‌نیا ابتدا نماینده هنگ‌کنگ را ۶ بر ۱ شکست داد، در گام دوم پس از تساوی ۵ بر ۵ مقابل کاراته‌کایی از مالزی، با رای داوران در هانتی برنده شد. سومین دیدار حسن‌نیا مقابل نماینده هند بود که موفق شد این کاراته کا را با نتیجه ۹ بر ۰ از پیش رو بردارد و فینالیست شود. او فردا برای کسب مدال طلا به مصاف "صعود البشیر" عربستانی می‌رود.
وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری ابتدا نماینده تایلند را ۳ بر ۱ از پیش رو برداشت و سپس حریف قطری را ۶ بر ۳ مغلوب کرد. او در سومین مبارزه خود با حساب ۵ بر ۲ کاراته‌کایی از اندونزی را شکست داده و فینالیست شد. او در فینال "کاگاوای" ژاپنی را در پیش دارد.
وزن ۷۵- کیلوگرم، علی‌اصغر آسیابری ابتدا حریفی از هنگ‌کنگ را ۶ بر ۱ شکست داد و سپس ۲ بر ۱ نماینده چین را شکست داد. او در سومین دیدار ۸ بر ۵ حریف عربستانی را مغلوب کرد. آسیابری فردا و در مبارزه فینال به مصاف "وی چون سو" از چین‌تایپه می‌رود.
وزن ۶۷- کیلوگرم، امیررضا میرزایی ابتدا نماینده ویتنام را ۲ بر ۱ شکست داد و در ادامه حریف چینی را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. او در مبارزه سوم نیز موفق شد ۳ بر ۱ کاراته‌کایی از یمن را شکست داد و در چهارمین مبارزه و در نیمه نهایی مقابل حریف از کشور میزبان(اردن) پس از تساوی ۳ بر ۳ با قانون سنشو شکست خورد تا برای کسب مدال برنز فردا به روی تاتامی برود. او فردا مقابل حریفی از میان کاراته ازبکستان، نپال و یا پاکستان قرار می‌گیرد.
وزن ۸۴- کیلوگرم، مهدی خدابخشی در نخستین گام حریف عراقی را ۸ بر ۰ شکست داد و در مبارزه دوم مقابل "ریوتارو آراگای" ژاپنی قرار گرفت که هانسوکو شد.
خدابخشی با راهیابی حریف ژاپنی به فینال باید فردا و در جدول شانس مجدد مبارزات خود را ادامه دهد.
وزن ۶۰- کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده پس از تساوی ۱ بر ۱ با رای داور در هانتی مغلوب حریفی از ژاپن شد و از دور مسابقات کنار رفت.
نمایندگان ایران نیز در بخش کاتای انفرادی و تیمی به روی تاتامی رفتند که در پایان نتایج زیر برای کاتاروهای ایران کسب شد:
*کاتای انفرادی
ابتدا در بخش کاتای انفرادی مردان امیربهادر تدین در نخستین گام "دلوس سانتوس" فیلیپین را ۴ بر ۱ شکست داد و در ادامه با نتایج ۵ بر ۰ مقابل "آراکا بانرجی" از هند و "مو شیک" از چین به پیروزی رسید. تدین در چهارمین مبارزه خود با حساب ۴ بر ۱ نتیجه را به "تایی وانگ" نماینده کشور چین‌تایپه‌ واگذار کرد تا برای کسب مدال برنز به جدول شانس مجدد راه یابد. او در نخستین مبارزه شانس مجدد خود "کریس چنگ مان" از هنگ‌کنگ را در پیش دارد.
همچنین در بخش کاتای انفرادی بانوان نیز نگین باقری در اولین گام "آدا وونگ" از کره‌جنوبی را با حساب ۴ بر ۱ شکست داد، او در دومین مبارزه با حساب ۳ بر ۲ مقابل "لائو مو سونگ" هنگ‌کنگ شکست خورد و با توجه به شکست حریف هنگ‌کنگی خود مقابل نماینده ژاپن، باقری از راهیابی به جدول شانس مجدد بازماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
*کاتای تیمی
تیم کاتای مردان با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون ابتدا ۵ بر ۰ تیم سریلانکا را شکست داد و در دومین مسابقه خود با همین نتیجه مغلوب تیم ژاپن شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف تیم کویت در جدول شانس مجدد برود.  
همچنین تیم کاتای بانوان با ترکیب الناز تقی‌پور، نجمه قاضی‌زاده و شادی جعفری در نخستین گام تیم سریلانکا را با حساب ۵ بر ۰ شکست داد و در دومین دیدار خود با حساب ۴ بر ۱ مقابل تیم مالزی شکست خورد تا برای کسب مدال برنز با تیم هند در جدول شانس مجدد مبارزه کند.
طبق برنامه‌ریزی مسابقات، رقابت‌های کسب مدال برنز در جدول شانس مجدد فردا (شنبه، ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 76334
مرجع : ورزش سه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای